$
בארץ

דרעי מקשיח עמדות: ידרוש משרד גדול - פרט לתוספת למשרד הנגב והגליל

הממשלה תדון מחרתיים בהצעה להגדיל ב-300 מיליון שקל את תקציב משרד הנגב והגליל כחלק מהמהלך בו יעזוב דרעי את משרד הכלכלה כדי לאפשר את אישור מתווה הגז; אך ל"כלכליסט" נודע כי הוא גם ידרוש משרד אזרחי גדול נוסף

רוני זינגר והדס גליקו 12:2730.10.15

לקראת אישור מתווה הגז: ההצעה להגדלת התקציב למשרד הנגב והגליל ב-300 מיליון שקל תעלה לאישור הממשלה מחרתיים (א'). ההחלטה מהווה חלק מתוכניתו של השר אריה דרעי לעזוב את משרד הכלכלה ולהעביר את סמכויותיו בסעיף 52 לראש הממשלה כדי לאפשר את אישור המתווה. אולם ל"כלכליסט" נודע כי דרעי דורש תיק אזרחי גדול בנוסף לתוספת התקציב בנגב והגליל.

 

 

 

הממשלה תדון ביום ראשון בהצעה להחליף את שם המשרד לפיתוח הנגב והגליל למשרד לקידום הנגב, הגליל והפריפריה. על פי ההצעה יוגדל תקציב המשרד ויתווספו לו שורה של תקנים.

 

 

 צילום: שאול גולן

 

אישור ההחלטה על ידי הממשלה תהווה עוד צעד לקראת אישור מתווה הגז במסגרת הודעתו של דרעי מהשבוע שעבר כי יעזוב את משרד הכלכלה במידה שהדבר יאפשר את המהלך. דרעי צפוי לעזוב את תפקידו כדי לאפשר לראש הממשלה לתפוס את מקומו ולאשר את עקיפת סמכויותיו של הממונה על ההגבלים העסקיים לטובת אישור המתווה.

 

 

 

ש"ס מחזיקה כיום בתיקי הכלכלה, הדתות והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. במידה שדרעי יתפטר מתפקידו כשר הכלכלה מצביעה השוואה בין ש"ס לבית היהודי, שהן בעלות כוח אלקטורלי דומה (7 ח"כים לש"ס מול 8 לבית היהודי), על נחיתות יחסית לש"ס. התיקים שיישארו בידי ש"ס יהיו קטנים יחסית לתיקים שמחזיק כיום הבית היהודי - החינוך, המשפטים והחקלאות. לפיכך, התוספת לנגב ולגליל תהיה נמוכה לנוכח הוויתור של דרעי על משרד הכלכלה, תקציביו והיקף פעילותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x