משפט

מונה מפרק זמני לקרן קלע: "ביהמ"ש נמצא באפלה"

ביהמ"ש המחוזי בת"א מינה את עו"ד ארז חבר למפרק זמני לקרן קלע של אמיר ברמלי. נושאי המשרה יושעו מתפקידיהם

זוהר שחר לוי 15:1923.10.15
שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, איריס עבודי-לושי החליטה היום (ו') למנות את עו"ד ארז חבר למפרק זמני לקרן קלע של אמיר ברמלי. זאת בהמשך לדיון שהתקיים אתמול בבקשה שהגיש משקיע לפרק את הקרן.

 

ברמלי עצמו אמר בדיון כי הקרן עומדת בהתחייבויותיה וכי הוא מוכן להפקיד בקופת בית המשפט כל סכום שייטען. מנגד, נציגת הכנ"ר בדיון הבהירה כי הקרן לא הרימה את הנטל כדי להוכיח שהיא בת פירעון וכי יש להכניסה לתקופה של הקפאת הליכים או למנות לה משקיף חיצוני.

 

אמיר ברמלי בבית המשפט אמיר ברמלי בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

השופטת לושי-עבודי קבעה כי עו"ד חבר ימונה כמפרק זמני ויפעל בחברה. בשל כך יושעו נושאי המשרה מתפקידיהם.

 

"בנסיבות אלה", נכתב בהחלטה, "קרי האפלה המוחלטת שבה ניצבים בית המשפט, הנושים והמשקיעים, אני סבורה כי במצב שהחברה נקלעה אליו יש למנות לה מפרק זמני לו יהיו נתונות כל הסמכויות הדרושות לשם טיפול בענייני החברה ומקסום ההחזר לנושיה ומשקיעיה".

 

היום (שבת) התייחס ברמלי להחלטת בית המשפט המחוזי מיום שישי למנות מפרק זמני לקרן: ״אני חושב שמדובר בצעד מידתי ושקול של בית המשפט. חשוב להדגיש כי מינוי המפרק הזמני אינו צו פירוק לקרן. בשלב הזה, תפקידו העיקרי של עו״ד ארז חבר הוא לשמש כנאמן, בעל סמכויות מורחבות, ולשמור על נכסי הקרן ובתום תקופת הבירור, להביע עמדה בעניין חוסן הקרן ומצב השקעותיה. אני מתכוון לשתף פעולה עם עו״ד חבר באופן מלא ואני סומך מאוד על שיקול דעתו כמו גם על שיקול דעתו של בית המשפט. אני מאמין כי בתוך זמן קצר יתאפשר לקרן לחזור למסלולה התקין ולהמשיך בפעילותה השוטפת״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x