$
משפט

בקשת פירוק נגד קרן קלע של אמיר ברמלי: "חשש להעדפת נושים"

משקיע שטוען כי לא הושבו לו 305 אלף שקל, בפנייה לביהמ"ש: "מתרבות האינדיקציות כי הקרן נתונה בקשיים ואינה מסוגלת לפרוע את חובותיה השוטפים; הוצעו לחלק מהמשקיעים תשלומים באורח לא שוויוני". ברמלי במכתב למשקיעים: "עיכוב של מספר ימים בתשלומי אוקטובר"

תומר גנון 14:1018.10.15

"הולכות ומתרבות האינדיקציות כי קרן קלע נתונה בקשיים ואינה מסוגלת לפרוע את חובותיה השוטפים למשקיעים". כך טוען אורי רוטשטיין, משקיע בקרן קלע שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי, שהגיש הבוקר (א') בקשת פירוק נגד הקרן לבית המשפט המחוזי בת"א. זאת בשל חוב כספי של 305 אלף שקל. בעקבות הבקשה ניתן צו זמני לאיסור דיספוזיציה בנכסי הקרן, ונקבע דיון דחוף מחר.

לטענת המשקיע רוטשטיין, המיוצג על ידי עורכי הדין ארנון שגב וגדעון אורבך ממשרד ארנון שגב ושות', מצב הקרן של ברמלי שנחקר ברשות ני"ע בחשד למרמת משקיעים "חמור אף יותר. ממסמכים מפורשים של החברה שהגיעו לידי המשקיע, עולה במובהק כי הוצעו לחלק מהמשקיעים תשלומים וזאת לא באורח רוחבי ושוויוני, אלא באורח ספורדי אשר עשוי להוות העדפת נושים".

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי צילום: עמית שעל

 

רוטשטיין טוען לעניין זה כי לפני כחודש, ובהמשך לבקשה שהגיש למשוך את כספו, "נשלחה אלי 'הצעה' להיכנס כמעין שותף לזכויות כספיות נטענות של החברה וקבוצת רוביקן (החברה האם ששולטת בקלע, ת.ג), אל מול חברה בשם 'גלים גלים אשקלון', אשר רב הנסתר על הנגלה בכל הנוגע לערך המוצע ומידת הביטחון שניתן לספק באמצעותו. נקל ללמוד מההצעה את קשייה הפיננסים של החברה, וזאת באורח שהינו יותר מאשר מעורר חשד גרידא".

 

ברמלי למשקיעים: עיכוב בתשלומי חודש אוגוסט

 

על פי המסמכים שצירף רוטשטיין לבקשה, הוא השקיע בקלע 305 אלף שקל באוגוסט 2013. על פי החוזה שצורף לבקשה הריבית השנתית שהובטחה לו עומדת על 9%, תוך התחייבות שבכל 15 בחודש יקבל לחשבון הבנק שלו את החלק היחסי מההחזר. לטענת רוטשטיין על פי החוזה, התנאי באגרת החוב שרכש "מקנה למבקש זכות בלתי מותנית לדרוש פדיון מלא מוקדם של כספו, וזאת בכפוף למתן התראה כתובה של 90 יום. תנאי האיגרת מחייבים גם לדווח תוך 10 ימים על כל הקלעות לקשיים, באורח אשר יכול לסכל, או אף להקשות, על יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה".

 

רוטשטיין טוען כי לפני למעלה משלושה חודשים, כשבוע לפני שנפתחה החקירה הגלויה של רשות ני"ע נגד ברמלי, ועקב חשש שהתעורר בליבו בכל הנוגע לחברה, התנהלותה ונכסיה, "שלחתי לחברה טופס בהתאם להסכם ובו בקשה באורח מפורש לנצל את זכות לפדיון מלא של סכום ההלוואה בתוספת ריבית". לטענתו "המועד חלף, אולם כספי לא שולם לי".

 

רוטשטיין צירף לבקשה מכתב ששלחה קלע למשקיעים לפני ימים אחדים. על פי המכתב שחתום על ידי ברמלי "כמדי חודש, גם החודש יועבר התשלום הקבוע לחשבונכם, אולם בשל עיכוב ביורוקרטי תתבצע ההעברה באיחור של שני ימי עסקים, כך שתראה בחשבון ביום ג' 20.10".

 

עורכי הדין ארנון שגב וגדעון אורבך ביקשו למנות את עו"ד אלון קזיוף למפרק של החברה.

 

מרוביקון נמסר בתגובה: "הבקשה הגיעה למשרדי הקרן רק לאחר השעה 14:30. מכיוון שנקבע דיון בבקשה למחר אנו נגיב לטענות במסגרת הדיון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x