$
בארץ

נדחתה ההצבעה על הצעת האוצר להקטין את תקרת הטבות המס על ההפרשות לפנסיה

אם תתקבל ההצעה להפחית את תקרת הטבות המס מתקרה של שכר הגבוה פי 4 מהשכר הממוצע במשק לתקרה של עד פי 3 מהשכר הממוצע, המהלך צפוי לחסוך 260 מיליון שקל בשנה. הדיון נדחה בשל היעדרות של אגף שוק ההון באוצר

עמרי מילמן 14:4612.10.15

הדיון על הצעת האוצר להקטין את תקרת הטבות המס על ההפרשות לפנסיה מתקרה של שכר הגבוה פי 4 מהשכר הממוצע במשק (כ-36 אלף שקל) לתקרה של עד פי 3 מהשכר הממוצע במשק (כ-27 אלף שקל ) נדחה בעקבות ההיעדרות של אגף שוק ההון באוצר מהדיון.

 

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: עמית שאבי

 

לאור התנגדות חברי הוועדה לקיים את הדיון אמר יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני כי "אני רוצה לבחון את העניין עם דורית סלינגר (הממונה על שוק ההון - ע"מ) על הנושא כדי לגבש עמדה לפני שנחדש את הדיון בעניין". ח"כ אורלי לוי- אבקסיס נטשה את הדיון בזעם על כך שלא הגיע אליו אף נציג מאגף שוק ההון בטענה כי אין מקום לקיים דיון פנסיוני ללא הגורם האחראי על הנושא. היעדרות נציגי האגף העלתה תהייה בקרב משתתפי הדיון האם הממונה על שוק ההון מתנגדת למהלך. וציינו כי מדובר למעשה בהעלאת מסים אך מכיוון שהשינויים בפנסיה נעשים ב"שיטת הסלאמי" לדברי ח"כ מיקי רוזנטל, לא ניתן לקבל את התמונה המלאה.

 

מנגד אמרה סגנית הממונה על התקציבים, יעל מבורך כי ההצעה משפיעה למעשה רק על העשירון העליון בו "ההכנסה הכספית היא 32.9 אלף שקל בעוד שההוצאה היא 19.5 כלומר האוכלוסייה המדוברת חוסכת כ-13 אלף שקל בחודש".

 

אם תתקבל ההצעה להפחית את תקרת הטבות המס המהלך צפוי לחסוך 260 מיליון שקל בשנה, כאשר סך הטבות המס עבור החיסכון הפנסיוני עומדת על 13.5 מיליארד שקל בשנה (מתוכם 10.5 מיליארד עבור ההפקדות - אותה הטבה שכעת מעוניין האוצר להפחית)

בטל שלח
    לכל התגובות
    x