$
בארץ

ביום רביעי: דיון דחוף בכנסת על גיוס 1,400 לוחמי משמר הגבול

על רקע גל הפיגועים, ועדת החוץ והביטחון תתכנס ביום רביעי ותתבקש לאשר לצה"ל לגייס מילואים בנסיבות חירום

רוני זינגר 12:4812.10.15

ועדת החוץ והביטחון תקיים ביום רביעי הקרוב דיון דחוף על מנת לאשר גיוס מילואים בנסיבות חירום. הוועדה תתבקש לאשר לצה"ל לקרוא למילואים 1,400 לוחמים של משמר הגבול. מטרת הקריאה למילואים היא לתגבר את האבטחה ברחבי הארץ לנוכח התרחבות פעילות הטרור. לצד זאת, מקיימת הבוקר ועדת הפנים דיון מיוחד בגל הטרור.

 

ממלא מקום המפכ"ל בני סאו אמר כי בימים הקרובים יגוסייו 16 פלוגות מג"ב והוסיף כי "אנחנו כבר מזהים חלק מהצירים המרכזיים כנקודות חיכוך מרכזיות שעלולות לייצר פגיעה חמורה למשתמשים בדרך. הקמנו מפקדה ייעודית לעניין האבנים כי פגיעת אבן עלולה להיות קטלנית. שיפרנו משמעותית את הפעילות של המשטרה ביחד עם צה"ל ושב"כ בפעילות בתוך ירושלים".

 

מליאת הכנסת מליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת

 

עוד אמר סאו, כי "השב"כ יושב בתוך מחוז ירושלים עם דסק המודיעין שלו שעובד ביחד עם דסק המודיעין של המשטרה. כך נוכל לבצע מעצרים בשקט בלי להפעיל כוח. כך גם מפקדת חקירות שהקמנו. אין מקום לענישה קולקטיבית, לא רוצים לסגור במחסומים ולהגביל את חופש התנועה של ערביי מזרח ירושלים אלא לעבוד ממוקד ונקודתי. לייצר הרתעה למי שמפר את הסדר. חידדנו את הוראות הפתיחה באש, אבל לא מצאנו לנכון לשנות אותן. שוטרים חשו חוסר ביטחון בהפעלת אמצעים גם בסיטואציות שהצדיקו זאת״.

 

סאו אמר, כי ל"הר הבית יש השפעות גדולות מאוד וזה משפיע חד משמעית על הפרות הסדר ועל מרקם החיים בחברה הישראלית בכל רחבי ישראל. אנחנו עושים מאמץ לא להכניס כוחות משטרה לתוך רחבות הר הבית, על אף העובדה שבשבועות האחרונים מתוך המסגד אל-אקצה הופעלה אלימות מסוכנת כנגד כוחות המשטרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x