שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

האחים בדיר מכפר קאסם הורשעו בעבירות מס בכרבע מיליארד שקל

מסכום זה, מונדר ומונזר גרפו 22 מיליון שקל לכיסם במקום לשלם אותו כמס. מונדר, מנהלה של חברת הדלק הקמונעאית 'תזקיקים', הורשע גם בתקיפת חוקרי מע"מ

עמרי מילמן 16:1606.10.15

בית משפט השלום בפתח תקווה הרשיע היום את מונדר בדיר מכפר קאסם, מנהלה של חברת הדלק הקמונעאית 'תזקיקים', יחד עם אחיו מונזר ועם בעלת החברה בעבירות מס בהיקף של כ-240 מיליון שקל.

 

עפ"י רשות המסים, האחים בדיר גרפו 22 מיליון שקל לכיסם מסכום זה - במקום לשלם אותו כמס. בנוסף, הורשע מונדר בשיבוש הליכי משפט וכן בתקיפת עובד ציבור.

 

השופטת ניצה מיימון-שעשוע הרשיעה את מונדר בדיר בניכוי חשבוניות פיקטיביות בסכום של 124 מיליון שקל שהוצאו עבור דלקים שכביכול נרכשו על ידי החברה.

 

כתוצאה מרישום החשבוניות הפיקטיביות הללו, נוצר עודף "מעורר חשד" במלאי הדלקים של החברה. כדי לאזן את העודף, הוזנו בספרי החשבונות של 'תזקיקים' תעודות משלוח ידניות פיקטיביות המעידות לכאורה על דלק שסופק על ידה לחברת 'דבי אנרגיה' בשווי של כ-113 מיליון שקל – מה שלא התרחש בפועל.

 

לאחר הזנת תעודות המשלוח הגישה חברת תזקיקים בקשה לבית המשפט לפירוק חברת דבי, בטענה שהחברה לא שילמה את חובה (הפקטיבי) לתזקיקים עבור הרכישות המזויפות ולכן, היא חדלת פירעון. בעליה ומנהלה של חברת דבי הסכימה לשתף פעולה עם בדיר והגישה תצהיר כוזב לבית המשפט המצהיר כי מדובר בחוב אמת שלא שולם.

 

 צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

לאחר שבית המשפט אישר את פירוק החברה, הנפיקו האחים יחד עם בעלת חברת תזקיקים חשבוניות זיכוי בגין אותם משלוחים מזויפים במטרה להסביר את עודף הדלקים במלאי ובמטרה להכיר ב"חוב" כחוב אבוד, כלומר שאין חובה לשלם עליו מע"מ, הכרה שלבסוף לא קיבלו מרשות המסים.

 

מונדר הורשע בעבירות של תקיפת עובד ציבור בכוונה להכשילו במילוי תפקידו לאחר שתקף חוקרי מע"מ באלימות תוך שאחד מהם נהג ברכב בזמן שבדיר הובא לחקירה.

 

מדובר בחלק מפרשה רחבה יותר של העלמות מס בענף הדלק (פרשת הילוך חוזר) במהלכה נעצרו חשודים נוספים בעבירות של מאות מיליוני שקלים, וגרעו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים מקופת המדינה.

 

כתב האישום הוגש ע"י עו"ד ענבל הוכמן ונוהל על ידה יחד עם עו"ד אילן צור ועו"ד נעמה עציון - כולם מהמחלקה המשפטית של מכס ומע"מ מחוז צפון, בעקבות חקירה בצח"מ 'הילוך חוזר' בו השתתפו חקירות מע"מ תל אביב ובאר שבע, חקירות מס הכנסה מרכז, יאל"כ-להב 433 וימ"ר נגב.

 

תגובת עו"הד בני נהרי ושוש חיון, שייצגו את הנאשמים‎: "קראנו את הכרעת הדין, אנו שמחים על הזיכוי ביחס לחשבוניות פקטיביות בסכום של 70 מיליון שקל. נמשיך להתעמק בהכרעת הדין כאשר נשקול את המשך ההליכים המשפטים לזיכוי בסכום שנותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x