$
בארץ

הדסה: עוד אין תאריך להחלפת המנכ"לים

מינוי רוטשטיין עוד תקוע כי הוא מתעקש שהמדינה תוותר על ההליך המשמעתי

מיקי פלד 06:5606.10.15
הליך המינוי של פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה עוד לא נסגר. אף שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר אישרה בסוף אוגוסט למשרדי האוצר והבריאות להתקדם, עדיין ממשיך להתנהל משא ומתן בין רוטשטיין לשר הבריאות יעקב ליצמן ונציבות שירות המדינה על דרישתו של מנכ"ל שיבא להסיר את התובענה המשמעתית שהגישה נגדו הנציבות.

 

נגד רוטשטיין הוגשה תובענה משמעתית לבית הדין למשמעת של שירות המדינה בטענה כי ידע על עבודות פרטיות שביצעו רופאים בבית החולים שיבא בשעות הבוקר, כלומר בזמן שהם נהנים ממשכורת מהקופה הציבורית. רוטשטיין אף עבר לבקשתו שימוע נוסף בנציבות.

 

כרגע לא נראה שמי מהצדדים — רוטשטיין או הנציבות — מתכוון להתפשר בעניין. גם הסדר כלשהו שעשוי למנוע נקיטת צעדי ענישה חמורים נגד רוטשטיין נתקל בקשיים, משום שלשם כך הוא נדרש להודות בטענות נגדו, ואילו הוא מכחיש אותן לחלוטין. במכתבה למשרדי הבריאות והאוצר קבעה זילבר כי אף שהיא מאשרת את המינוי, הליך התובענה המשמעתית צריך להתנהל כסדרו.

 

בעבר אמר רוטשטיין כי אם תוגש נגדו תובענה משמעתית, הוא יעדיף להישאר בשיבא ולנסות לנקות את שמו מלעבור להדסה. אולם גורמים במערכת הבריאות הקרובים לדיונים בין הצדדים אומרים כי ליצמן צפוי להגיע לסיכום מיד לאחר החג, ולאחר מכן להגיש במהירות את המינוי לאישור דירקטוריון הדסה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x