שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כאן חולים: שביתה ברכבת הקלה בירושלים בחול המועד

חברת סיטיפס המפעילה את הרכבת הודיעה על סגירת הקווים בבירה לאחר שמרבית הנהגים הודיעו שהם חולים. ההנהלה פנתה לבית הדין לעבודה לחייב את העובדים לשוב לעבודה. "שביתה פראית"

תומר הדר 10:3229.09.15

מרבית נהגי הרכבת הקלה בירושלים הודיעו היום (ג') על מחלה. כתוצאה מכך מושבתת היום רוב פעילות הרכבת הקלה.

 

על מנת לנסות ולהתגבר על השפעת השביתה הודיע משרד התחבורה שיתגבר את מערכי השירות באמצעות אוטובוסים בקוויםהקווים: 20,21,23,24,27,29 שימשיכו עד תחנה מרכזית, במקום עד הר הרצל. כמו כן, מפסגת זאב ומגבעת התחמושת - פועלים קווי שירות סדירים לכיוון מרכז העיר.

 

מחברת סיטיפס נמסר: "לצערנו ההסתדרות אינה שולטת בנציגות הנהגים, ותוך זמן קצר ה"שיבושים" הפכו לשביתה כללית פראית וחסרת רסן.הפגיעה בציבור הנוסעים היא בלתי נסבלת והעיתוי, חול המועד סוכות, איננו מקרי ומקומם מאוד. הנהלת הרכבת הקלה פנתה לבית הדין במטרה לחייב את העובדים לחזור לעבודתם ולמנוע פגיעה קשה בציבור הנוסעים בימי החג".

 

הרכבת הקלה בירושלים
הרכבת הקלה בירושלים צילום: אירית קוטונה

 

מנגד הכחיש יו"ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל, כי נהגי הרכבת הקלה פתחו בשביתה: "כולם קיבלו הנחיה ברורה לעבוד כרגיל ולא לשבש". בנוגע למספר הגדול של הנהגים שלא הגיעו לעבודה הוסיף: "יכול להיות שיש חולים. בשביל זה יש רופאים. לא התפקיד שלנו לבדוק אותם אלא של ההנהלה".

 

השביתה תגרום לעלייה בעומסים ובצפיפות בימי החג, שבהם עשרות אלפי נוסעים נוספים מגיעים לעיר. על רקע זה הודיע משרד התחבורה שיתגבר את מערך האוטובוסים על התוואי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x