$
בארץ

סגן ראש השב"כ הוא המועמד למפכ"ל

לאחר הסרת מועמדותו של גל הירש, השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי ר', סגן ראש השב"כ, שמשרת בארגון מאז 1987, הוא המועמד. במהלך שירותו בצבא שירת כמפקד בפלחה"ן צנחנים והוחלף ע"י הירש. מינויו יובא לאישור הממשלה ו-ועדת טירקל

ynet 14:4525.09.15

אחרי פארסת מינוי הירש , יש מועמד חדש: השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי סגן ראש השב"כ, ר', הוא המועמד החדש למפכ"ל המשטרה. ר', בן 52 מהמרכז, נשוי ואב לשבעה ילדים ומחזיק בתואר ראשון ושני במדעי המדינה.

 

מינויו של ר' לשוטר מספר 1 יובא כעת לאישור הממשלה ולאישור ועדת טירקל למינוי בכירים בשירות הציבורי. אם המינוי יאושר, ייתכן כי הסגן השני בשב"כ יהיה זה שיקבל את ראשות הארגון במקומו של יורם כהן, שאמור לכהן בתפקיד עד מאי 2016 אלא אם כן יוארך מינויו.

 

 

גל הירש גל הירש צילום: יריב כץ

 

ר' התגייס לחטיבת הצנחנים בשנת 1981 והשתחרר מצה"ל לאחר שכיהן כמפקד פלוגת חיל ההנדסה של החטיבה וכסגן מפקד גדוד 50 בנח"ל. יש לציין שאת ר' החליף בתפקיד מפקד פלחה"ן צנחנים לא אחר מאשר גל הירש. לאחר שחרורו מהצבא התגייס בשנת 1987 לשב"כ, שם ביצע שורה של תפקידים בכירים, בהם ארבעה תפקידים המקבילים לאלוף בצבא בעשור האחרון.

 

ר' כיהן כראש מרחב איו"ש וירושלים, ראש מרחב דרום וראש אגף המטה האחראי על ריכוז תהליכי בניין הכוח בשירות. מספטמבר 2014 הוא מכהן כסגן ראש השב"כ.

 

בצאת יום הכיפורים הודיע ארדן להירש כי הוא מסיר את מועמדותו. "לצערי הרב, עקב התמשכות הליך הבדיקה ואי קביעת מועד לסיומו", אמר ארדן בהודעתו. "מאז ההודעה, עובר גל לצערי מסע של השמצות והכפשות, רצח אופי ועלילות. הציבור מרגיש את זה ומביע תמיכה רבה בגל ובמועמדותו. הליך הבדיקה המתקיים בעניינו של גל נמשך כבר זמן רב. חוות הדעת עוד לא הוגשה לוועדת טירקל והשלמת ההליך לא נראית באופק".

 

אתמול הגיב הירש לראשונה לביטול מועמדותו "אני בן 51 וב-30 יום למדתי שיעור לאומי על בשרי. אני יוצא מהשיעור הזה דואג ומוטרד ועם שאלות קשות על הרוח הרעה שחיה בנו, על מצבו של עמוד השדרה הלאומי, על המשילות, על מצב הדמוקרטיה, על חוק ועל שלטון חוק. על קבוצות כוח ואינטרסים שלא נבחרו על ידי העם מניעות בפועל את חיינו", אמר הירש מחוץ לביתו בראש העין.

 

הירש אמר כי הוא קיבל את המינוי מארדן כזכות גדולה, כשליחות, כהזדמנות להשפיע למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל. עם זאת, אתמול הובהר לו כי המינוי לא יוכל לצאת לפועל. "ראש הממשלה והשר ארדן שתהליך המינוי מתמשך והאישור לא נראה באופק ושאין מסגרת ברורה לסיום הבדיקה. בנסיבות האלה ברור היה לי שהם אינם יכולים לממש את רצונם למנות אותי ולהמשיך בדרכי ולאחל הצלחה למועמד אחר שיוביל את המשטרה. אני חייל של עם ישראל. לא ביקשתי להיות מפכ"ל המשטרה, אך כשנקראתי למשימה - התייצבתי. כשנודע לי שהדבר לא מתאפשר - הצדעתי".

 

לסיום אמר הירש כי "מאז גיל 14, במשך 37 שנים, העמדתי את עצמי לרשות מדינת ישראל. כל מה שרציתי הוא לשרת אתכם. הערכים קובעים את התוצאה. אני מתכוון להמשיך ולהשפיע לחיזוק מדינת ישראל. מאוד רציתי לשרת כמפכ"ל המשטרה. אני אשרת בדרך אחרת".

 

 

 

קציני משטרה בכירים לשעבר המשיכו במאבקם שלא ימונה מועמד חיצוני למפכ"ל. "איזה נביא שקר יביאו עכשיו?! איזה אלוף גאון?! לאלופים אין גרגר של יתרון על ניצבי המשטרה", טען בתוקף הניצב לשעבר אריה עמית.

 

לדברים הצטרף גם מפכ"ל המשטרה לשעבר, רב ניצב (בדימוס) משה קראדי, שאומר שהאדם הנכון לתפקיד צריך להגיע משורות הארגון. עם זאת, קראדי נותן קרדיט לארדן בניסיונותיו למנות מועמד חיצוני. "סמכותו הלגיטימית של השר לביטחון הפנים לבחור את מי ומהיכן להביא לפיקוד על משטרת ישראל. מכיוון, שהוא כבר קיבל את ההחלטה להביא מועמד מחוץ לשורות המשטרה, נותר לנו רק לקוות שזה יהיה אדם בעל שיעור קומה שיכול להתמודד עם המורכבות של הפיקוד על משטרת ישראל", אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x