שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פלוג שוב ברשימת הנגידים הטובים בעולם

נגידת בנק ישראל דורגה זו השנה השנייה ברציפות ברשימת הנגידים הטובים בעולם לפי מגזין "גלובל פייננס". יחד עמה נבחרו שמונה נגידים נוספים ברמת הדירוג A, שהיא הגבוהה ביותר

אביטל להב, ynet 12:2203.09.15

המגזין "גלובל פייננס" פרסם היום (ה') את הדירוג השנתי שלו של נגידי הבנקים המרכזיים בעולם. נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, מופיעה - זו השנה השנייה ברציפות - ברשימת הנגידים הטובים בעולם שזכו לדירוג A. יחד עם פלוג דורגו עוד שמונה נגידים ברמת הדירוג הגבוהה ביותר.

 

מדובר בדירוג שנתי של המגזין, במסגרתו מקבלים נגידי כל הבנקים בעולם ציונים בסקאלה של מ-A עד F כאשר המדדים המשפיעים על הציון הם התמודדות והשגת שליטה בלחצים אינפלציוניים, עמידה ביעדי הצמיחה הכלכלית, יציבות המטבע המקומי וניהול הריבית במשק. ציון A מסמן עבודה מושלמת של הנגיד בעוד ש-F הוא כישלון מוחלט.

 

מלבד פלוג עוד נגידים זכו השנה בדירוג הגבוה ביותר לאחר שזכו בו גם בשנה שעברה: נגיד הבנק המרכזי של הודו, ראג'וראם ראג'אן; הנגידה של מלזיה, זטי אכטאר עזיז; הנגיד של הפיליפינים, אמאנדו טטאנגקו הבן; והנגיד של טייוואן פאי-נאן פרנג.

פלוג. זכתה לדירוג A - הגבוה ביותר פלוג. זכתה לדירוג A - הגבוה ביותר צילום: עמית שאבי

 

המו"ל של "גלובל פייננס", גו'זף ג'יארפוטו, כתב בהקדמתו לרשימה כי: "הכלכלה העולמית מתחילה להתאושש, למרות שהיא ניצבת בפני מספר אתגרים, בהם התחזקות הדולר וסיומה הצפוי של מדיניות ההקלה הכמותית בארה"ב. בנקים מרכזיים הם עדיין חיוניים בהתגברות על מכשולים אלה. מדיניות מוניטרית יציבה יכולה לסכל את השפעות של תנודות חריפות בשער המטבע ובגובה הריבית, וכך לתמוך בצמיחה כלכלית.

 

"התוצאות שלנו מראות כי ישנם בנקים מרכזיים שהצליחו יותר מאחרים ביצירת מדיניות כזו. הציונים שלנו גם משקפים את יכולתם של נגידים לעמוד כנגד לחצים מצד הממשלות ואף להשפיע על מדיניות הממשלה בנוגע להוצאות תקציביות והשקעות חוץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x