שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הוועידה הכלכלית הלאומית 2015

הוועידה הלאומית

ביטוח ישיר זכתה בתחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט" וקרן מעגלים

40 חברות התחרו ביניהן בקריטריונים כמו צמצום פערי השכר, העסקה מגוונת ומתן הזדמנויות לקבוצות מוחלשות; במקום השני - שירותי בריאות כללית, ובמקום השלישי - יוניליוור

רן אברמסון 16:4501.09.15

חברת ביטוח ישיר היא הזוכה בתחרות המעסיק החברתי של כלכליסט וקרן מעגלים לשנת 2015. זו השנה השנייה ברציפות ש"כלכליסט" וקרן מעגלים בוחרים את המעסיק החברתי. לתחרות ניגשו 40 חברות מהמגזר הפרטי והציבורי במשק, שהתחרו בקריטריונים כמו שכר הוגן, צמצום פערים בין משכורות הנהלה לעובדים, שמירת זכויות עבודה, זכויות והטבות מעבר לדרישות החוק, העסקה מגוונת ומתן הזדמנויות לקבוצות מוחלשות באוכלוסייה כמו נשים, בני העדה האתיופית, ערבים, חרדים ועובדים עם מוגבלויות.

השופטים בתחרות היו עורכת "כלכליסט" גלית חמי, יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודצקי, מייסד חברת אינטרגרטיקה והמומחה למשאבי אנוש איקה אברבנל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק ורו"ח אורן גרופי שותף ומנהל אחריות תאגידית בפירמת KPMG סומך חייקין. לגמר התחרות עלו עשר חברות, ומתוכן נבחרו שלוש החברות במקומות הראשונים.

 


 

במקום השני זכתה שירותי בריאות כללית, שזכתה גם לציון מיוחד לשבח למעסיק המצטיין בגיוון תעסוקתי. שירותי בריאות כללית מעסיקה 40 אלף עובדים באלפי מקצועות שונים ועשרות ועדים שונים שמאגדים אותם. השופטים נימקו את הבחירה בה בכך ש"המורכבות בניהול גוף כמו הכללית היא עצומה. למרות זאת, ולמרות שהגמישות של הגוף הזה בקביעת שכר היא מוגבלת, עדיין הצליחו בכללית לייצר סביבת עבודה תומכת, שגורמת לעובדים שלה פשוט לא לעזוב". השופטים ציינו לטובה את שירותי בריאות כללית בעיקר בקטגוריית הגיוון התעסוקתי. "כללית מתהדרת היום במנהלות בתי החולים היחידות בישראל, ובשילוב של אוכלוסיות רבות אחרות בחברה הישראלית בתפקידים מתגמלים עם אופק תעסוקתי ועבודה מכבדת והוגנת", הדגישו השופטים.

 

במקום השלישי זכתה חברת יוניליוור ישראל. השופטים נימקו את הבחירה בה בכך שאף שהיא פועלת בשוק מוצרי הצריכה והקמעונאות "רווי היצרים והמאבקים", תחום שנשלט על ידי גברים, "בקומת ההנהלה של יוניליוור יש רוב נשי". בנוסף ציינו השופטים כי "הפעילות של יוניליוור לא נגמרת במטה. המפעלים של החברה בצפת וערד מביאים תעסוקה לאזורים מוכי אבטלה, כאשר דרך הניהול של יוניליוור מבטיחה לאותם עובדים בפריפריה מקום עבודה שייפתח אותם וייתגמל אותם בצורה הוגנת".

 

כאמור, במקום הראשון זכתה חברת ביטוח ישיר. מרבית עובדי ביטוח ישיר הם עובדי מוקדי שירות ומכירה. עם זאת, בחבר השופטים ציינו כי "למרות שהחברה פועלת בשוק תחרותי ותזזיתי, היא הצליחה להיות מעסיקה חברתית. אין בה שכר מינימום ושכר העובדים עולה כל שנה".

 

מימין: סמנכ"ל שירותי בריאות כללית גדי כהן; מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל; ומנכ"ל ביטוח ישיר רביב צולר מימין: סמנכ"ל שירותי בריאות כללית גדי כהן; מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל; ומנכ"ל ביטוח ישיר רביב צולר צילום: נמרוד גליקמן

 

עוד נכתב: "מעבר לתגמול, ביטוח ישיר מציעה לעובדיה אפשרויות קידום ודואגת שהעובדים אכן יתקדמו, ללא קשר לרקע מהם הם הגיעו. הערכים האלה בשילוב המגוון והעושר המסחרר של הטבות שמציעה החברה לעובדיה הפכו אותה לזוכה במקום הראשון בתחרות המעסיק החברתי של כלכליסט".

 

רביב צולר, מנכ"ל ביטוח ישיר הודה לשופטים עם קבלת הפרס ואמר כי "יש לנו 1,250 עובדים מגוונים שכולם רוצים לקום בבוקר ולעשות משהו משמעותי עבור עצמם ועבור אחרים. בזכות ההכרה של הפרס, אני מקווה שנזכה בעוד עובדים מגוונים רבים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x