שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הוועידה הכלכלית הלאומית 2015

אלדד פרי לאנשי העסקים: "הפיתרון שלי בעניין החרם נגד ישראל - לא לדבר פוליטיקה"

בעלי קבוצת אלדד פרי אמר בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט", כי "החרם על ישראל משפיע על הכלכלה יותר ממה שחושבים. אם תהיה בעיית יצוא נחווה פגיעה קשה במשק הישראלי"

ניר צליק 12:3301.09.15

"החרם על ישראל משפיע על הכלכלה יותר ממה שחושבים. בנסיעה למנילה פגשתי מישהו ששאל אם שירתתי בצבא ועניתי שכן, והוא שאל אותי אם הייתי בסיטואציה של להרוג תינוק פלסטיני, זו היתה שאלה בתום לב אבל חוץ מלהגיד לא, יש מצב לא נעים. המצב לא נתפש בארץ לגבי מה קורה בחו"ל. אנחנו נתפשים יותר גרוע ממה שאנחנו חושבים", כך אמר ד"ר אלדד פרי, בעלי קבוצת אלדד פרי, בוועידה הכללכית הלאומית של "כלכליסט".

 

"bds הוא ארגון גג שמחבר שלושה ציבורים, אלה שחושבים שישראל לא בסדר, אלה שרוצים מדינה פלסטינית והשלישי אנטישמי. אני לא מתעניין בפוליטיקה, אבל ובסופו של דבר אדם אובייקטיבי מגבש חוות דעת שלילית על ישראל.

 


 

״bds עובדים עם הטכנולוגיה של המחר ומפעילים לחץ משמעותי ומעלים על סדר היום את הסוגיה הישראלית פלסטינית. זה נמצא אפילו אצל עובדי הדואר בקנדה. המצב שונה מהחרם הכלכלי הערבי בקום המדינה.

 

אלדד פרי. "אנחנו נתפשים יותר גרוע ממה שאנחנו חושבים" אלדד פרי. "אנחנו נתפשים יותר גרוע ממה שאנחנו חושבים" צילום: נמרוד גליקמן

 

"הכלכלה הישראלית היא נס והיא מוטת טכנולוגיה, אם תהיה בעיית יצוא נחווה פגיעה קשה במשק הישראלי. הנזק של bds עומד על כ 2- מיליארד שקל בשנה והוא הולך ועולה.

 

"הפיתרון שלי הוא לא לדבר פוליטיקה, אנחנו אנשי עסקים. שליש מאזרחי ישראל הם נוער שיהיה מוכשר יותר מאיתנו ואנחנו צריכים לדאוג שלא ישחילו את הסכסוך אל תוך העסקים. אנחנו צריכים לדבר על מה הכלכלה הישראלית תורמת לעולם, החל מחקלאות וכלה בטכנולוגיות רפואיות ודיסק און קי. אם נעמוד ונגיד לאנשי עסקים ולהציג להם את ישראל כמדינה שתורמת לאנושות נשנה את השיח. אם כל אדם שמארח ומתארח יקח את הדרך הזו ונפרגן לחברות ישראליות זה יעזור לנו מול ה-bds", סיכם פרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x