תיירות

אמריקן איירליינס מפסיקה את טיסותיה לישראל

החברה מבטלת את הקו תל אביב-פילדלפיה בעקבות הפסדים, וזאת החל מראשית ינואר; "מדובר בהחלטה מסחרית בלבד"

תומר הדר ובלומברג 22:5620.08.15

חברת התעופה אמריקן איירליינס מתכוונת לבטל את טיסותיה בין ארה"ב לישראל, וזאת בראשית השנה הבאה ובעקבות הפסדים, כך נודע היום (ה'). 

 

אמריקן איירליינס החלה להפעיל את הקו תל אביב-פילדלפיה בעקבות המיזוג בדצמבר 2013 עם יו.אס איירווייס - מיזוג שיצר את חברת התעופה הגדולה ביותר בעולם. אולם החברה סבלה מהתחרות בטיסות שהופעלו דרך ניו יורק על ידי אל על ויונייטד איירליינס. מטעם החברה נמסר כי מדובר ב"החלטה מסחרית בלבד, הקו לא היה רווחי".

 

 

 צילום: בלומברג

 

הטיסות מתל אביב לפילדלפיה ייפסקו ב-4 לינואר, כשלמחרת תתבצע טיסה בכיוון ההפוך. החברה הודיעה היום ל-19 עובדיה בתל אביב על ההחלטה.   

 

 

 

החברה הפסידה 20 מיליון דולר בשנה שעברה בשל הפעלת הקו, שמעולם לא היה רווחי - מאז תחילת הפעלתו ב-2009. החברה מסרה עוד כי טרם קבעה כיצד תשתמש במטוס האיירבאס ששימש לטיסות בקו. "עשינו כמיטב יכולתנו שזה יעבוד, אך לא הצלחנו להפוך את הקו לרווחי", כך אמר דובר החברה.

 

החברה מסרה עוד כי היא "מודה לאנשיה במשרד המכירות ברמת גן ובתחנה בנתב"ג אשר תרמו תרומה משמעותית לביצועי החברה ולקידום ותפעול הקו בין תל אביב לפילדלפיה. אמריקן איירליינס תיצור קשר עם לקוחות החברה שכירטסו את טיסותיהם בקו לתאריכים שאחרי ה-5 לינואר ותאפשר להם למצוא קישוריות אחרת ליעדיהם או תזכה אותם כספית על מלוא מחיר הכרטיס. לקוחותינו יוכלו לטוס לפילדלפיה באמצעות שותפי החברה בברית OneWorld דרך יעדים באירופה. אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו כתוצאה מסגירת הקו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x