$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ממינהלת סלע להגבלים העסקיים? תומר מוסקוביץ מועמד לתפקיד

בין המועמדים לתפקיד הממונה על הגבלים גם איש הימין עו"ד תומר מוסקוביץ, שכיהן בעבר כיועץ של השר בניזרי וכיו"ר ועדת הפיצויים למפוני גוש קטיף. אף שהממונה יסיים את תפקידו בסוף החודש טרם מונתה ועדת איתור

הדס גליקו 06:4110.08.15

עו"ד תומר מוסקוביץ, שנמנה בשנה שעברה בין המועמדים הסופים לתפקיד מנכ"ל הרבנות הראשית, מתמודד על תפקיד הממונה על הגבלים עסקיים. מוסקוביץ כיהן עד לאחרונה כמנכ"ל משהב, חברת בנייה העוסקת בהקמת שכונות מגורים לציבור הדתי לאומי.

 

מוסקוביץ, שנחשב כמקורב לפוליטיקאים מהימין, שימש כיועץ המשפטי של משרד העבודה והרווחה בתקופת השר שלמה בניזרי וכיועץ המשפטי של משרד התעשייה והמסחר בעת כהונתו של אהוד אולמרט. אחרי ההתנתקות ב־2006 שימש מוסקוביץ כמשנה ליו"ר מינהלת סלע צביה שמעון, שהחליפה את יונתן בשיא ובתפקידו שימש כיו"ר הוועדה לפיצויים מיוחדים עבור המפונים.

 

למרות שהממונה יסיים את תפקידו בסוף החודש, טרם נבחרו נציגי הציבור לועדת האיתור לתפקיד ובמשרד הכלכלה ובנציבות המדינה לא מספקים מידע לגבי הרכב הוועדה לכשתקום.

 

עו"ד תומר מוסקוביץ עו"ד תומר מוסקוביץ צילום: טל שחר

 

מרשות ההגבלים הגיש את מועמדותו כלכלן הרשות הנוכחי ד"ר אסף אילת. עוד בין המועמדים: יועצת משפטית לרשות ההגבלים לשעבר עו"ד מיכל הלפרין, יועץ משפטי למשרד הביטחון לשעבר עו"ד צחי יגור, וראש מחלקת הגבלים עסקיים, פרטיות ואנרגיה במשרד מ. פירון ושות' ניב סבר.

 

שר הכלכלה אריה דרעי צפוי למנות מחליף זמני בלבד לממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה, שיעזוב את התפקיד בסוף אוגוסט. גילה הודיע על פרישתו מהתפקיד בסוף מאי 2015 על רקע התנגדותו למתווה הגז. תהליך המינוי יובל על ידי חטיבת המכרזים בנציבות שירות המדינה ומשרד הכלכלה.

 

מוסקוביץ היה מועמד להחלפת מנכ"ל הרבנות הראשית בפועל אלחנן גלט, בהליך שהתעכב במשך זמן רב לאחר פרישתו של המנכ"ל הקבוע הקודם עודד וינר, בשל חילוקי דעות בין הרבנים הראשיים למשרד לשירותי דת. זמן קצר לאחר מכן נבלם ההליך על ידי היועץ המשפטי לממשלה עקב הבחירות לכנסת. לאחר הבחירות החליף עו"ד עודד פלוס את גלט בתפקיד מנכ"ל המשרד לשירותי דת, ומכוח מינוי זה הפך גם למנכ"ל הרבנות בפועל.

 

מוסקוביץ לא הגיב על הידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x