שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בכיר לשעבר במערכת הביטחון מגן על הסתרת ממצאי ועדת לוקר

אלוף במיל' דן ביטון, ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה לשעבר, התייחס אתמול להסתרת דו"ח לוקר מהציבור למשך שבועיים. לטענתו, אין סיבה שהציבור יראה את הדו"ח לפני הרמטכ"ל ויתר הגורמים הבכירים במערכת הביטחון, ואף לא יחד עמם

שאול אמסטרדמסקי 08:1509.07.15

אלוף במיל' דן ביטון, ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה עד שנת 2012, התייחס אתמול להסתרת דו"ח לוקר מהציבור למשך שבועיים. לטענתו, אין סיבה שהציבור יראה את הדו"ח לפני הרמטכ"ל ויתר הגורמים הבכירים במערכת הביטחון, ואף לא יחד עמם.

 

"הוועדה הוקמה על ידי ראש הממשלה, שר הביטחון ושר האוצר, ומטרתה לבחון את צורכי תקציב מערכת הביטחון. אתמול נמסרה המלצת הוועדה לראש הממשלה והשרים הרלוונטיים. במהלך השבועיים הקרובים המשרדים וגופי הביטחון ילמדו אותה ויעבירו את התייחסותם. רק לאחר מכן יופצו החלקים הגלויים לציבור. אין לי מושג מהיכן כל השיח ההזוי הזה שמתנהל כאן. לדוגמה, ראוי שהרמטכ"ל הנושא באחריות יקבל את הדו"ח ויתייחס אליו לפני שהעיתונאים יראו זאת". 

 

לדעתו, אם הציבור יראה את הדו"ח במקביל לגורמי הביטחון הרלוונטיים, הדברים עלולים להצית שיח תקשורתי מתלהם ולהפריע להם להתייחס לדו"ח באופן ענייני. לדבריו, התייחסותו של הרמטכ"ל ויתר הגורמים לדו"ח הם חלק בלתי נפרד מהדו"ח עצמו, ולכן יש לפרסמם לציבור במלואם רק בעוד שבועיים, אפילו שכבר הייתה לרמטכ"ל ולגופים האחרים הזדמנות להציג את עמדותיהם בפני הוועדה בשנה החולפת, ושוועדות קודמות, לרבות ועדת ברודט לבחינת תקציב הביטחון, הציגו את הדוחות שלהן לציבור באין מפריע.

 

 

ביטון. פרסום כעת יביא להתלהמות ביטון. פרסום כעת יביא להתלהמות צילום: חיים צח

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x