שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אישה שהפרה הסכם לקיום יחסים תמורת מתנות תפצה גבר ב-5,000 שקל

בית המשפט לתביעות קטנות בטבריה דן בתביעה לא שגרתית של אלמן בן 80 שטען כי אישה שחתם כמה על הסכם לקיום יחסים תמורת מתנות וכסף הפרה את ההסכם מולו. בית המשפט קבע כי האישה אכן ניצלה את מצוקתו

זוהר שחר לוי 13:5502.07.15

בית המשפט לתביעות קטנות בטבריה דן בתביעה לא שגרתית של אלמן בן 80 שטען כי אישה שחתם כמה על הסכם לקיום יחסים תמורת מתנות וכסף הפרה את ההסכם מולו ועל כן צריכה לפצות אותו. בית המשפט קבע כי האישה אכן ניצלה את מצוקתו כדי להוציא ממנו כספים ופסק כי תפצה את האלמן ב-5,000 שקל.

 

בתביעה שהגישה האלמן הוא דרש פיצוי של 15 אלף שקל, החזר של סכומים ששילם לאישה במוזמן והוצאות שהוציא על מתנות וקניות עבורה.

 

בכתב התביעה ציין האלמן כי "כוחו עדיין במותניו" ובחיפושיו אחר "בת זוג לאהבה" נפגש עם הנתבעת, אישה יפת מראה בת 48. בין הצדדים נכרת הסכם שעל פיו הוא יתמוך באישה כלכלית ובתמורה היא מתחייבת כי תהיה לו בת זוג ותקיים עמו יחסי אישות.

 

אולם, לגרסת הגבר, למרות שהוא עמד בהתחייבויותיו כלפיה, נתן לה סכומי כסף, קנה לה מכונת כביסה, מכשיר פלאפון נייד יקר ואף טיסה לחופשה יוקרתית במלון 5 כוכבים באילת, האישה לא מילאה אחר "חלקה בהסדר". לגרסתו, במקום "מעט אושר" לו ציפה, הוא קיבל "גיהנום, רוע לב ומלל שטני".

 

 צילום: shutterstock

 

האישה טענה מנגד, כי הגבר קנה לה פלאפון מרצונו וכי אמר לה שהוא מחפש רק חברה לשיחות. "לא שיקרתי אותו ולא גנבתי אותו", העידה בבית המשפט וציינה כי הגבר לא מפסיק להטריד אותה.

 

לפי פסק הדין, חוזה בין גבר ואישה לפיו מתחייב הגבר לתמוך כלכלית ובתמורה היא מתחייבת לקיים עמו יחסי אישות הוא חוזה בלתי חוקי וכי "אם נכשיר מצבו בו האישה תקיים יחסי אישות מתוך חשש מפני סעד של השבה או פיצויים, נהיה כמשירים סוג של 'אונס ברשות החוזה'".

 

אולם, כך לפי בית המשפט, במקרה הזה מדובר בתרמית שכן התובעת ידעה מלכתחילה כי לא תעמוד בהתחייבותה והטעתה את התובע לחשוב אחרת מתוך תכנון מוקדם ומחושב שמטרתו להוציא ממנו כספים.

 

בית המשפט לתביעות קטנות בטבריה קבע כי האישה אכן ניצלה את מצוקתו של האלמן כדי להוציא ממנו כספים, הבטיחה לו כי תהיה בת זוגו לכל דבר מתוך כוונה להוציא ממנו כספים כשהיא מתכננת מראש כי לא תיתן לו את מבוקשו.

 

יחד עם זאת, בית המשפט מצא כי אין לחייב את האישה במלוא סכום התביעה נוכח עדותו של התובע כי היו מגעים אינטימיים בין השניים, דבר שמצדיק הפחתת הפיצוי. בסופו של דבר פסק השופט מוהנד חליאלה כי האישה תשלם לגבר פיצוי של 5,000 שקל וכן הוצאות משפט בסכום של 750 שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x