$
משפט

בית המשפט אסר על עו"ד ברק כהן להתקרב למנכ"ל הפועלים ולבני משפחתו

בית המשפט כלל בצו ההרחקה לא רק איסור על קירבה פיזית למנכ"ל הפועלים אלא גם אסר עליו לפרסם דברים אודות מנכ"ל הבנק ברשתות החברתיות

זוהר שחר לוי 17:1625.06.15
בית משפט השלום בתל אביב נענה לבקשת מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, והוציא היום (ה') צו הרחקה גורף נגד עו"ד ברק כהן האוסר עליו להתקרב לקינן ולבני משפחתו.

 

קינן פנה השבוע לבית המשפט בדרישה להוציא צו שיאסור על עו"ד כהן, מוביל הפעילות של קבוצת "באים לבנקאים", להתקרב אליו או אל בני משפחתו, לאחר שטען שהוא נתון למסכת הטרדות וכי הוא חושש לחייו.  

בהחלטת השופטת אפרת בוסני נכתב כי "נאסר על המשיב להטריד את קינן ואת בני משפחתו, בכל דרך ובכל מקום, בין במישרין ובין בעקיפין, וכן בין בעצמו ובאמצעות אחרים, ובכלל זה על דרך של פרסום מכל מין וסוג שהוא במדיה כתובה, ברשת האינטרנט או ברשת חברתית".

 

מנכ"ל הפועלים, ציון קינן, מגיע לבית המשפט השבוע לבקש את צו ההרחקה מנכ"ל הפועלים, ציון קינן, מגיע לבית המשפט השבוע לבקש את צו ההרחקה צילום: אוראל כהן

 

כהן ישלם, כך לפי ההחלטה, 4,500 שקל הוצאות משפט לקינן. תוקף הצו עד ל-24 בדצמבר. קינן מסר כי יתרום את הוצאות המשפט שיקבל לעמותת "כפתור אדום" שנלחמת בבריונות ושיימינג ברשת האינטרנט.

 

לפי ההחלטה, חופש הביטוי הוא ערך יסוד אך למרות זאת הוא "אינו מקנה זכות לבזות ולהשפיל אחר ולפגוע בשלוות חייו. בוז, לעג וקריאה בשמות גנאי איננו מאבק לגיטימי. ניכר שעו"ד כהן שם לו למטרה לפעול כנגד ראשי המערכת הבנקאית בישראל, וככל שהוא סבור כי מאבק שכזה הוא לגיטימי, ואין אני נדרשת להכרעה בעניין, השפלתו של קינן וביזויו ברבים ובפני משפחתו, על ידי קריאה לו בשמות גנאי 'גנב' ו'טרוריסט', משפילים, מביישים ומטרידים ואינם לגיטימיים".

 

השופטת ציינה כי ניכר כי עו"ד כהן שם לו למטרה לפגוע ולהטריד את ראשי המערכת הבנקאית בישראל וכי "מדובר בתופעה מדאיגה".

 

בשל כך הוציאה השופטת בוסני צו מניעה כנגד כהן האוסר עליו להתקרב, להטריד, ליצור קשר עם קינן או עם בני משפחתו. כך, כפי שניתן לפני כשבוע בעניינה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, שביקשה וקיבלה גם היא צו שיאסור על כהן להתקרב ולהטריד אותה.

 

יחד עם זאת, בעניינו של קינן הצו אף מחמיר יותר מאשר בעניינה של רוסק עמינח, בכך שהוא אוסר על כהן, או מי מטעמו, לכתוב ולפרסם דברים מטרידים לגבי קינן במדיה הכתובה, ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x