$
משפט

ערן מלכה אישר בבדיקת פוליגרף: תיאמתי גרסאות עם ברונו שטיין לפני חקירת מח"ש

המחלקה לחקירות שוטרים ערכה לקצין המשטרה בדיקת פוליגרף, לאחר שמסר עדות נגד בכירים במשטרה תחת הסכם עד המדינה. על פי הבדיקה, שבה נמצא דובר אמת, הוא נפגש עם שטיין בבית קפה כדי להדריכו לקראת החקירה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 06:5625.06.15

קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה נמצא דובר אמת בבדיקת פוליגרף שנערכה לו לאחר שחתם על הסכם עד המדינה, ובה נשאל האם תיאם גרסאות עם הניצב לשעבר, ברונו שטיין, לקראת חקירת מח"ש. כך עולה מדו"ח הבדיקה שערכה חברת ש.ברוק לבקשת מח"ש ב-21.5.2015 והגיע לידי "כלכליסט". כן עולה מהדו"ח כי הוא נמצא דובר אמת כשסיפר שנכח בפגישה שבה עוה"ד רות דוד ורונאל פישר אמרו כי אלון חסן שווה הרבה כסף. 

"במסגרת חקירתו ולאחר שמסר מרצונו פרטים מהתנהלותו בפרשת רונאל פישר, התבקשנו לבדוק האם המידע שמסר נכון", נכתב בדו"ח. "הנבדק תושאל ארוכות לפני ובמהלך הבדיקה ושאלות הבדיקה נכתבו בשיתוף איתו ועם צוות החקירה". הדו"ח כולל חמש שאלות, את התשובות של מלכה וכן סיכום של הבדיקה, שבו צוין כי "מניתוח הממצאים בשאלות הרלוונטיות הגענו למסקנה כי הנבדק דובר אמת".

 

ברונו שטיין בכניסה למח"ש. נסיעה לבודפשט במימון יאיר ביטון ברונו שטיין בכניסה למח"ש. נסיעה לבודפשט במימון יאיר ביטון צילום: אלכס קולומויסקי

 

השאלה הראשונה נגעה לניצב לשעבר שטיין, שבתפקידו האחרון במשטרה כיהן כמפקד מחוז מרכז. "האם אתה וברונו תיאמתם גרסה לצורך חקירה במח"ש? הכוונה להדרכה של ברונו בפגישה ב'קפה קפה' בגני תקווה כיצד להתנהל בחקירה אפשרית של האחרון על רקע הנסיעה לבודפשט במימון יאיר ביטון". מלכה השיב בחיוב על השאלה.

 

השאלה השנייה נגעה לניצב ירון בארי, ראש אגף התנועה שהוחלט במח"ש כי אין ממצאים פליליים לגביו. "האם שמעת את רונאל משוחח עם בארי וביקש ממנו מידעים משטרתיים רגישים?". מלכה השיב בשלילה.

 

השאלה השלישית נגעה לפרקליטת מחוז ת"א לשעבר רות דוד. "האם נכחת בשיחה שבה רותי ורונאל אמרו לא לציטוט כי ענייניו של אלון חסן שווה הרבה כסף ואתה ציינת את מועד 'הפרוץ' (החקירה הגלויה)?". מלכה השיב בחיוב, אך הבודק ציין כי "הנדון ביקש לשנות את נוסח השאלה מספר פעמים, ובסופו של דבר נוסח זה הינו הנוסח שעליו הסכים להיבדק. הפגישה התקיימה בבית רונאל ובנוכחות אישתו מיכל ויאיר ביטון. הנדון ביקש להדגיש שאין מדובר בציטוט מילה במילה".

 

השאלה הרביעית נוסחה באופן כללי. "האם אתה מסתיר אירועים פליליים ב-5 השנים האחרונות שבהם מעורבים אנשי משטרה ובהם בכירים שלא מסרת עליהם מידע במתכוון?". מלכה השיב בשלילה. הבודק הוסיף הערה שלפיה "ביקש להישאל רק על גורמים במשטרה, מאחר ולדבריו יש לו מידע על בכירים שאינם שוטרים, אולם לא נחקר בנושא. כן ביקש להגביל את השאלה לחמש השנים האחרונות, מאחר והוא זוכר אירועי אלימות שוטרים במהלך מעצרים בעבר הרחוק יותר, אולם הוא לא נחקר בנושא".

 

השאלה החמישית כללה רשימת שמות ארוכה שעלתה במהלך החקירה. "האם אתה מסתיר מידע פלילי מהותי לגבי הרשימה המצורפת?", נשאל מלכה. הרשימה כללה 20 שמות, ובהם: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין; מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו; ראש אגף החקירות במשטרה מני יצחקי; מפקד יאח"ה, אפי ברכה; מפקד אגף התנועה, ירון בארי; הניצב לשעבר ברונו שטיין; פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, רות דוד; בכיר בפרקליטות מחוז ת"א ניסים מרום; השופט גלעד נויטל; עו"ד יעקב וינרוט; רונאל פישר; אחיו של שר האוצר קובי כחלון; מנכ"ל מע"צ לשעבר, שי ברס; הרב פינטו ואלון חסן.

 

מלכה, כך על פי הדו"ח, השיב בשלילה. הבודק הוסיף הערה שלפיה "באשר לכחלון ציין כי זכורה לו התבטאות של רונאל בעינינו כי הוא 'אוכל מהיד של ביטון'. לדבריו לא הזכיר העניין עד כה מאחר ולא נשאל...".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x