$
בארץ

דירקטוריון הדסה אישר את מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין למנכ"ל הדסה

המינוי טעון עדיין אישור של היועץ המשפטי לממשלה, סוגיה שעשויה להתברר כמורכבת לאור התובענה המשמעית העומדת נגד רוטשטיין

מיקי פלד 09:3717.06.15

דירקטוריון הדסה אישר את מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין למנכ"ל הדסה. המינוי טעון עדיין אישור של היועץ המשפטי לממשלה, סוגיה שעשויה להתברר כמורכבת לאור התובענה המשמעית העומדת נגד רוטשטיין. הדירקטוריון הציב אולטימטום למשרדי האוצר והבריאות לאשר את המינוי עד יום ראשון.

 

אתמול נשלח מכתב מוועדת האיתור למנכ"ל בית החולים למנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ולמנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק. במכתב נאמר שלדעתם רוטשטיין הוא המועמד המתאים ביותר לתפקיד. בוועדת האיתור חברים יו"ר הדירקטוריון ארז מלצר, נשיאת ארגון נשות הדסה וחברת הדירקטוריון מרסי נתן, וחבר הדירקטוריון יובל ינאי. ההמלצה של הוועדה באה יום אחד בלבד לאחר שנפגשה עם רוטשטיין. במכתב טענו חברי הוועדה שקשה למצוא מנהל עם ניסיון כה רב במערכת הבריאות ושלאחר הפגישה עמו, "הוועדה התרשמה מכישוריו ומניסיונו של רוטשטיין. רוטשטיין הוא המועמד המתאים ביותר להנהלת הדסה בתקופה מאתגרת זו ותחת המורכבות של ניהול בית חולים בתקופת הבראה".

 

חברי הוועדה אף הוסיפו ש"אין הצדקה לעכב את המינוי ולהגביר את הפגיעה בבית החולים". רוטשטיין הוא גם המועמד המומלץ של סגן השר יעקב ליצמן. נגד רוטשטיין תלויה ועומדת תובענה בבית הדין המשמעתי של שירות המדינה. הסיבה השנייה לעיכוב היא התנגדותה הצפויה של החשכ"לית מיכל עבאדי־בויאנג'ו.  

 

זאב רוטשטיין. דרכו לתפקיד אינה סלולה זאב רוטשטיין. דרכו לתפקיד אינה סלולה צילום: סטודיו לם וליץ

 

בתובענה המשמעתית נטען שרוטשטיין אישר לרופאים בשיבא לעסוק בפרקטיקה פרטית בשטח בית החולים בשעות הבוקר, שעליהן קיבלו שכר מהמערכת הציבורית. מעורבים בנושא מעריכים שהטענות חמורות ועשויות אף להוביל להשעייתו.

 

מי שיצטרך כעת להכריע הוא היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. היועמ"ש יידרש להסכם פשרה שיאפשר גם לרוטשטיין לסיים את תפקידו בשיבא בצורה מסודרת – שכן לדברי רוטשטיין דיון בתובענה יגרום לו לוותר על תפקיד בהדסה כדי להישאר ולהוכיח את תקינות מעשיו – אך גם לא להוזיל את נציבות שירות המדינה ואת כוחה לאכוף משמעת גם על הבכירים בשירות המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x