שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אלאלוף קיבל מהקרן לצמצום פערים מענק של 4.8 מיליון שקל

יו"ר ועדת העבודה והרווחה פרש מתפקידו כמנכ"ל קרן רש"י ב-2013 לאחר 17 שנות כהונה והצטרף למפלגת כולנו. רש"י, שנחשבת לקרן הפילנתרופית הגדולה בארץ, סיימה את אותה שנה בגירעון של 2.8 מיליון שקל; קרן רש"י: מימון הסכם פרישתו של אלאלוף הוא מתקציב נפרד ולא חלק מתקציבה השוטף של הקרן"

שאול אמסטרדמסקי 07:0911.06.15

ח"כ אלי אלאלוף, המכהן כיו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת מטעם מפלגת כולנו, מילא עד 2013 את תפקיד מנכ"ל קרן רש"י לצמצום פערים בתחומי החינוך, העבודה והרווחה. כעת עולה ממסמכים שהגישה הקרן לרשם העמותות שהיא נפרדה מהמנכ"ל שכיהן בה 17 שנה עם מענק פרישה בגובה 4.8 מיליון שקל. באותה שנה שימש אלאלוף גם כיו"ר הוועדה למלחמה בעוני מטעם שר הרווחה לשעבר מאיר כהן. על פועלו בקרן זכה אלאלוף בפרס ישראל לשנת 2011.

 

 

865 אלף שקל בשנה

 

קרן רש"י הוקמה ב־1984 על ידי הפילנתרופ הצרפתי גוסטב לוון, שמשפחתו הקימה את חברת המים המינרליים פרייה, במטרה לסייע לצמצום הפערים בחינוך בישראל. היא מפעילה בשביל משרדי החינוך והרווחה פרויקטים שונים ובהם קרן קרב (שיעורי העשרה לתלמידים), תוכניות לילדים בסיכון, תוכניות למלחמה בסמים ופרויקטים נוספים לאוכלוסיות מוחלשות או אוכלוסיות במצוקה. בעבר קיימה מפעל הזנה בבתי ספר שמונהג בהם יום לימודים ארוך.

 

אלאלוף מסר בתגובה שהמענק שקיבל לא חריג בגובהו, ושלא מדובר בכסף שיורד מתקציב הפעילות של העמותה. "אל תשכחו שבכל מקרה יש 50% מס", הוסיף אלאלוף מסר בתגובה שהמענק שקיבל לא חריג בגובהו, ושלא מדובר בכסף שיורד מתקציב הפעילות של העמותה. "אל תשכחו שבכל מקרה יש 50% מס", הוסיף צילום: נמרוד גליקמן

 

על פי מסמכים שהגישה הקרן לרשם העמותות, מלבד מענק הפרישה קיבל ממנה אלאלוף גם תשלומי שכר בסכום כולל של 164 אלף שקל ברוטו בשנת 2013, אף על פי שכבר לא כיהן בתפקיד מנכ"ל. כמו כן הפרישה לו קרן רש"י סכום נוסף של 48 אלף שקל לחסכונות פנסיוניים. שכרו האחרון בתור מנכ"ל בפועל ב־2012 עמד על כ־865 אלף שקל ברוטו בשנה. בחישוב שנתי מדובר על כ־72 אלף שקל בחודש ברוטו, אולם ב־2012 הוא כיהן בתפקידו רק עשרה חודשים. כמו כן קיבל אלאלוף הפרשות לפנסיה בגובה של 269 אלף שקל, כך שעלות שכרו הכוללת עמדה על 1.1 מיליון שקל.

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר אתמול אלאלוף כי השכר ששולם לו ב־2013 הוא עבור חובות שכר כלפיו משנת 2012. לגבי המענק, אלאלוף טען כי מדובר במענק מקובל, והדגיש כי לא מדובר בכסף שיורד מתקציב הפעילות של העמותה. "אל תשכח שבכל מקרה יש 50% מס", הוסיף.

 

קרן בגירעון

 

מחזור הפעילות של קרן רש"י הסתכם ב־1.1 מיליארד שקל ב־2013. מחזור הפעילות שלה מגיע ברובו מהכנסות ממשרדי הממשלה שלהם היא נותנת שירותים. הכנסות אלה הסתכמו ב־2013 בסכום של 831 מיליון שקל. הקרן, שנחשבת הקרן הפילנתרופית הגדולה בישראל, סיימה את שנת 2013 בגירעון של כ־2.8 מיליון שקל.

 

בחודש מרץ השנה נבחר אלאלוף לכנסת מטעם מפלגת כולנו בראשות משה כחלון, ולאחר השבעת הממשלה מונה ביוני לתפקיד יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת.

 

תגובת קרן רש"י: "אלי אלאלוף שימש במשך למעלה מ- 18 שנים בתפקיד מנכ"ל קרן רש"י ותרם רבות להתבססותה כאחת הקרנות הפרטיות הגדולות והמשפיעות ביותר על החברה בישראל. באשר לתנאי פרישתו של אלאלוף, מדובר בהסכם פרטי שלו עם הנהלת הקרן בחו"ל, שנחתם לאור סיום העסקתו בקרן ואשר משקף את הוקרתם והערכתם להישגיו והצלחותיו בעשייתו רבת השנים כמנכ"ל הקרן, לטובת החברה בישראל. כנגזרת מכך, מימון הסכם פרישתו של אלאלוף הוא מתקציב נפרד וייעודי שהוקצה ע"י ההנהלה הצרפתית של הקרן והוא אינו חלק מתקציבה השוטף של קרן רש"י".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x