שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נחתם הסדר טיעון עם ערן מלכה; מסר מידע על בכיר משטרה לשעבר

הותר לפרסום כי ההסדר נחתם בשבוע שעבר בין מח"ש לקצין המשטרה לשעבר מלכה, המואשם במסגרת פרשת רונאל פישר; ההסכם אינו מעניק למלכה הקלה בעונש הצפוי לו; הבכיר לשעבר במשטרה נחקר היום בחשד לשוחד

זוהר שחר לוי 18:3408.06.15

בית משפט השלום בירושלים הסיר היום (ב') את צו איסור הפרסום על ההתפתחויות בפרשת רונאל פישר והתיר לפרסום כי קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, חתם על הסדר טיעון. במסגרת ההסדר מסר מלכה מידע על בכיר לשעבר במשטרה, שנחקר היום באזהרה, בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות, בהן שוחד.

 

 

ההסדר נחתם ביום חמישי האחרון בין מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) לבין מלכה המואשם בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות. בעקבות ההסכם מסר מלכה עדות מפורטת המצדיקה המשך חקירה. 

רונאל פישר וערן מלכה רונאל פישר וערן מלכה צילום: אורן פדידה, גיל יוחנן

 

במח"ש מבהירים כי ההסכם אינו מעניק למלכה כל הקלה בעונש המאסר הצפוי לו כפועל יוצא מחומרת מעשיו, והוא צפוי להיות מוצג ביום רביעי הקרוב בפני בית המשפט המחוזי בירושלים, אז יתקיים דיון בכתב האישום שהוגש נגדו. עוד במסגרת ההסכם נקבע כי מלכה ייעצר עד לתום ההליכים נגדו.

 

כחלק מההסכם שנחתם בין מח"ש לבין באי כוחו של מלכה, עורכי הדין עופר ברטל ודב גלעד כהן, נקבע עוד כי מלכה לא ייפגע כלכלית ויזכה לשמור את מלוא הכספים המגיעים לו במסגרת פרישתו מהמשטרה.

 

בעקבות ההסכם מסר מלכה עדות מפורטת שהובילה לחקירתו של אותו בכיר לשעבר במשטרה שנחקר היום. כמו כן, סיפק מלכה לחוקרים מידע נוסף אודות פרקליטת מחוז תל אביב (פלילי) לשעבר, רות דוד, אף שלא מדובר בחשד לביצוע מעשים בזמן כהונתה כפרקליטת מחוז אלא מידע הנוגע לשיבוש מהלכי משפט. מלכה מסר לחוקרים מידע גם בנוגע לנאשם נוסף, יאיר ביטון, המחזק את החשדות והאישומים נגדו.

 

אחד החשדות ביחס לקצין המשטרה הבכיר נוגע לנסיעה שלו לחו"ל על חשבונו של ביטון, והוא בהמשך עדכן את מלכה על החקירה הסמויה שהתנהלה בעניינו של ביטון בפרשת ב.יאיר. כן לפי החשד העביר מידע על חקירות נוספות תמורת שוחד.

 

מלכה, כך לפי כתב האישום שהוגש נגדו לפני כשלושה שבועות, שימש כקצין חקירות מנוסה, עורך דין בהשכלתו, ואצר בידיעתו, בתוקף תפקידו, סודות כמוסים של יחידות החקירה הרגישות ביותר ביחידת להב 433 ויחידות חקירות נוספות, בין מחקירות אותן ניהל בעצמו ובין מאלה עליהן למד מעמיתיו. "במהלך שירותו, כך נכתב, "נחשף מלכה, בין היתר, למידע מודיעיני רגיש ביותר, שחשיפתו עלולה לפגוע באינטרסים ציבוריים מן המעלה העליונה". את אותם פרטים "רגישים", כך מצוין, הוא חלק לאורך תקופה ארוכה עם ע"ד רונאל פישר "אשר הפך להיות לו לשותף סוד לצורך קידום ענייניהם הכלכליים המשותפים. מלכה לא בחל בשיבוש חקירות סמויות רגישות להן היה שותף ובמכירת מידע מתוכן תמורת בצע כסף, תוך פגיעה קשה בערכי המשטרה".

 

עורכי הדין ברטל וכהן מסרו כי "אנו מאשרים שנכרת בינינו ובין מח"ש הסדר טיעון דיוני, במסגרתו מלכה יודה בעובדות כתב אישום מתוקן, ללא כל הסכמה לעניין העונש. אנו סמוכים ובטוחים שהודאתו במיוחס לו ושיתוף הפעולה בינו ובין מח"ש יובאו בחשבון על ידי בית המשפט בבואו לגזור את הדין בבוא היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x