שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"משתתפי" התוכנית "יצאת צדיק" הפלילו עצמם בשידור

החשודים נהגו לפרסם את עצמם בשמות בדויים, לפרוט צ'קים בצ'יינגים ולדווח לרשות המסים על אחוזים בודדים מהכנסתם האמיתית - כל זאת כדי לחמוק מתשלום מס אמת

עמרי מילמן 13:2008.06.15

"משתתפי" התוכנית 'יצאת צדיק' שיצאו במספר עונות "לא צדיקים" לאחר שכביכול תיקנו רכיבים שהיו תקינים בדודי שמש וגבו סכומים מופרזים, נעצרו אתמול (ב') על ידי חוקרי פקיד שומה חקירות ת"א, בחשד כי להעלמת הכנסות והוצאת חשבוניות על שמות בדויים במטרה להתחמק ממס. החשודים סיפקו בשידור חשבוניות עם שם בדוי וכך סייעו להפליל את עצמם בהעלמת ההכנסות.

 

שלושת העצורים, אשר הביאור (33), אריאל ברוכים (40) ורן לחיאני (28), תושבי חולון, נעצרו בעקבות מידע שהתקבל ביחידת חקירות מס הכנסה ת"א והמרכז, לפיו השלושה מסרבים להוציא ללקוחות חשבוניות או קבלות עבור עבודות אינסטלציה שביצעו. במסגרת חקירה סמויה שנפתחה בנושא, עלה גם שמם בהקשר של תוכנית הטלוויזיה 'יצאת צדיק', בה צולמו בשתי עונות כאשר הם מספקים חשבוניות עם השם "ישראל לבשטיין", כשבפועל מס' ת.ז וטלפון של רן לחיאני הם אלו שנרשמו עליהן.

 

דודי שמש על גגות בניינים דודי שמש על גגות בניינים צילום: אוראל כהן

 

אתמול נפתחה חקירה גלויה כנגד החשודים, במהלכה נערכו חיפושים והחשודים הובאו לחקירה. לחיאני הודה בחקירה כי הוא אותו "ישראל לבשטיין" והצ'קים אותם הוא מקבל מופקדים בחשבונו העסקי בבנק הפועלים. לאחר מכן הוא שינה את גרסתו והחליט לשמור על זכות השתיקה. אריאל ברוכים הודה בחקירתו כי אין אדם שקוראים לו ישראל לבשטיין והם עושים שימוש בשם זה על מנת שלא יוכלו לאתרם במידה וירצו לתבוע אותם; על כן, כך עלה מן החקירה, השלושה נוהגים לפרסם את עצמם באמצעות הפצת מגנטים עם שמות בדויים.

 

על פי החשדות השלושה קיבלו את שכר העבודה במזומן או באמצעות צ'קים אותם פרעו אצל נותני שירותי מטבע (צ'יינג'ים) על מנת להקשות עוד יותר על איתורם, כאשר ברוב המקרים – לחיאני וברוכים – אשר מקבל קצבת נכות של 100% מביטוח לאומי בגין אי כושר השתכרות – לא דיווחו על החלק הארי של הכנסות אלו בדוחות התקופתיים שלהם לרשות המסים. הביאור, לעומת זאת, כלל אינו מספק חשבוניות מס ללקוחותיו, מלבד המקרים בהם הלקוחות התעקשו, אז הוציאו חשבוניות פרטיביות.

 

מעצרם של לחיאני והביאור הוארך בשלושה ימים ואילו ברוכים ממתין לחוות דעת בעניינו.

 

עו"ד משה שמיר,מסר בשם רן לחיאני, כי "מרשי מכחיש את החשדות המיוחסים לו. בהסכמת הצדדים הוארך מעצרו של מרשי עד מחר על מנת לאפשר לרשות המסים להשלים את מלאכת הבירור ולשחררו לביתו. אני סמוך ובטוח כי החשדות כלפי מרשי לא יבשילו בסופו של יום לכדי כתב אישום".

 

עו"ד חיים לוי מסר בשם אשר הביאור כי: "מרשי מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו. הוא משתף פעולה באופן מלא ומשיב על שאלות החוקרים. לטענתו אין לו כל קשר לפרשה. מעצרו הוארך אתמול בהסכמה ליומיים נוספים ואנו בטוחים שבגמר הבירור שנערך יתברר שאין ממש בחשדות המיוחסים לו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x