$
בארץ

מחירי הלחם המפוקח צפויים לרדת ב-5%

זאת בהמשך להמלצת ועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם. חלה תעלה 5.31 שקלים, לחם אחיד יעלה 7.3 שקלים ולחם לבן פרוס וארוז יעלה 6.49 שקלים

נורית קדוש 16:3503.06.15

שרי הכלכלה והאוצר יחתמו על צו להפחתת מחירי הלחם המפוקח ומחירי הלחם צפויים לרדת ב – 4.8%. זאת בהמשך להמלצת ועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר לשרים על הפחתת מחירי לחם בפיקוח, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם. חלה תעלה 5.31 שקלים במקום 5.58 שקלים היום, לחם אחיד יעלה 7.3 שקלים במקום 7.67 שקלים כיום ולחם לבן פרוס וארוז יעלה 6.49 שקלים במקום 6.82 שקלים כיום.

 

עדכון המחיר האחרון שבוצע היה לפני שנתיים באפריל 2013 בשיעור של 4.17% גם הוא עקב ירידה במחירי התשומות. עם סיום הליך החתימה על הצווים, הצפוי בימים הקרובים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

 

לחם אחיד לחם אחיד צילום: שאול גולן

 

שר הכלכלה, אריה דרעי, אמר היום: "הורדת מחירי הלחם תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד הנצרך בכל בית. ננצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה".

 

שר האוצר, משה כחלון, אמר: "אני שמח שבעקבות ירידה במחירי החיטה בעולם אנו יכולים להקל על כיסם של הצרכנים ולהפחית את מחירי הלחם. ועדת הפיקוח על המחירים תמשיך לבצע את תפקידה, לעקוב אחרי מחירי התשומות בעולם ובהתאם לכך לעדכן את מחירי המוצרים שנמצאים תחת פיקוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x