$
מחפשי עבודה

קריירה במלונאות - מדסק הקבלה לניהול רשת

סטודנטים למלונאות מכל הארץ הגיעו לכנס מקצועי לקידום קריירה בענף שנערך במסגרת "חודש הצעירים והאירוח" של הילטון העולמית. המשותף לכולם - הם רוצים לנהל, יודעים שמתחילים בתפקידים זוטרים ושצריך לעבוד קשה

מעין מנלה 10:5201.06.15

המשותף ל-400 הסטודנטים למלונאות, שפקדו אתמול (א') את מלון הילטון בתל אביב ונטלו חלק בכנס מקצועי במסגרת "חודש הצעירים" בענף האירוח של קבוצת הילטון העולמית, הוא שהם רואים עתידם המקצועי בבתי מלון בישראל או בעולם. החלום המשותף לכולם הוא - לנהל.

 

מטרת האירוע הייתה להציג בפני הסטודנטים הצעירים את האפשרויות להשתלב במערך המלונות של הילטון בישראל וללמוד על אפשרויות פיתוח הקריירה בתחום. כמעט בכל תחום מקצועי, משרות הפתיחה הן זוטרות, אך בתחום האירוח הסטודטנים יודעים כי כדי להתקדם צריך להתחיל ממש מלמטה. משרות הפתיחה הן חדרנות, פקידות קבלה ועבודות אחזקה מהן מקווים הצעירים להתקדם לניהול צוותים ולבסוף - לנהל בעצמם מלון. 

 


 

אחד המאפיינים של ענף המלונאות היום הוא שאמנם ההתחלה היא מאוד תובענית והעבודה מאוד לא זוהרת, אך אפשרויות הקידום הן רבות ומגיעות תוך זמן קצר יחסית. כמו כן, מדובר בענף מתפתח שמנסה למשוך צעירים מוכשרים שרואים בשירות ובעבודה עם אנשים חלק מרכזי בקריירה העתידית שלהם. אם בעבר היה קשה למצוא אנשים עם תארים אקדמיים בתחום האירוח הרי שהיום מדובר בתחום לימודים מקובל והבוגרים נהנים מייתרון במסלולים ייעודיים לניהול.

 

כנס חודש הצעירים והאירוח של הילטון העולמית כנס חודש הצעירים והאירוח של הילטון העולמית צילום: חגי דקל

 

עודד ליפשיץ, סגן הנשיא של הילטון אשר אחראי על מלונות הקבוצה בישראל אומר כי צעירים שנכנסים היום לתחום המלונאות יכולים ליהנות מקידום מהיר ולהגיע לניהול תוך כ-10 שנים. הוא מספר על עצמו כי נולד למקצוע, להורים שבבעלותם היה בית מלון. עם זאת, הוא למד מלונאות באקדמיה והתקדם במהלך השנים בתפקידים השונים. את תחילת דרכו עשה ליפשיץ כמו רבים בתחום האירוח, בעמדת הקבלה. עם השנים התקדם והיום הוא נחשב לישראלי הבכיר ביותר בענף המלונאות העולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x