שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת האנרגיה 2015
ועידת האנרגיה גג עמוד

ועידת האנרגיה

מנכ"לית משרד האנרגיה: "יש הסכמים שמחכים, בסוף לא יהיה עם מי לחתום"

אורנה הוזמן בכור אמרה על התפטרותו של דיויד גילה בוועידה הלאומית לאנרגיה: "מהפריזמה שלו הוא מסתכל על התחרות, אך אני מחויבת להסתכל על כלל המשק. יש המון מפעלים שיקרסו אם לא יחוברו לגז"

עמרי מילמן 12:2226.05.15

אורנה הוזמן בכור, מנכ"לית משרד האנרגיה, אמרה בוועידה הלאומית לאנרגיה היום (ב') כי "אני מצרה על התפטרותו של דיויד גילה, אך אסור לשכוח שלמשק האנרגיה יש השפעה עצומה על הכלכלה. כמנכ"לית משרד האנרגיה יש לי את החלון להסתכל על המשק בכללותו, להסתכל על המפעלים שמשוועים לגז, לראות את הנזקים שיהיו במשק הזה, נזק שעלול להגיע ל-20 מיליון דולר".

מנכ"לית משרד האנרגיה סיפרה כי "כל גורמי הממשלה הבכירים שישבנו בשנה אחרונה ליצירת מתווה, גם דיוויד גילה ישב איתנו, עבדנו על מתווה שיוציא את הגז מהים". כאשר נשאלה האם היא מרוצה מהמתווה ענתה כי "בעת הזו זה המתווה המיטבי שאנחנו יכולים להשיג וכל זאת כדי לאפשר למשקיעים להגיע לכאן. אין רשימת המתנה של משקיעים שיגיעו לכאן, וזה בגלל שיש כאן יותר מידי רגולטורים".

 


 

הוזמן בכור אמרה כי "לדעתי צריכה לקום רשות אנרגיה, במשרד האנרגיה. יש אינספור רגולטורים אך יש שר אחד שמתווה מדיניות, אני חושבת שהמתווה נותן מענה, אי אפשר לחכות עם זה. יש הסכמים שמחכים כאן ועכשיו על השולחן, בסוף לא יהיה עם מי לחתום. עם השר הקודם שלום, נפגשנו עם לא מעט גורמים ממנים בניו יורק, ולא ראינו יותר מידי קופצים. אני חושבת שהדבר היחיד שצריך לתת עכשיו זה ודאות ודאות ועוד פעם ודאות".

 

אורנה הוזמן בכור בוועידת האנרגיה אורנה הוזמן בכור בוועידת האנרגיה צילום: עמית שעל

 

הוזמן בכור נשאלה האם לדעתה המתווה יאושר בממשלה ענתה כי "זה יקרה, זה מונח לפתחה של הממשלה, זה צריך להגיע בימים הקרובים, אנחנו בשלב הסופי לגיבוש המתווה, אנחנו רוצים להוציא את העגלה הזו מהבוץ. זה לא פשוט לדבר אחד עם השני, אך בצוות של קנדל (יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה-ע"מ), אמיר לוי, יוג'ין קנדל, אבי ליכט וגילה שהיה בכל הדיונים, הצלחנו לעשות זאת. הוזמן בכור התייחסה להתפטרותו של הממונה על ההגבלים העסקיים ואמרה "זה בסדר שמהפריזמה שלו הוא מסתכל על התחרות, אך אני כמנכ"לית משרד האנרגיה מחויבת להסתכל על כלל המשק. יש המון מפעלים שיקרסו אם לא יחוברו לגז, לא תהיה להם זכות קיום אם לא יהיה גז".

 

הוזמן בכור נשאלה אם תשאר במשרד וענתה על כך כי "בינתיים אני במשרד האנרגיה, אני רוצה לסיים את הנושא הזה, אני מקווה שבשבועות הקרובים זה יגיע לשולחן הממשלה, אחרי זה מקווה שסיימתי את תפקידי בצורה טובה וימים יגידו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x