שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מי יחליף את דיויד גילה? מיו"ר רשות החשמל, עד לאקדמיה ולרשות עצמה

הממונה על ההגבלים העסקיים שהתפטר אמש צפוי להישאר בתפקידו בסוף אוגוסט; ועדת איתור תצטרך למצוא לו מחליף בתוך שלושה חודשים

תומר גנון וליאור גוטמן 08:4426.05.15

גילה ימשיך בתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים עוד שלושה חודשים וצפוי לפרוש בסוף חודש אוגוסט. מחליפו צפוי להיבחר בועדת איתור שהרכבה יקבע בהחלטת ממשלה. ועדת האיתור הקודמת, שבחרה בגילה מתוך כ־25 מועמדים ב־2011, כללה חמישה חברים: מנכ"ל משרד הכלכלה, נציג נציבות שירות המדינה, נציג משרד המשפטים, נציג מהאקדמיה ושופט מחוזי. ועדת האיתור מביאה את המועמדים העדיפים עליה לאישור שר הכלכלה ולאחר מכן המינוי עובר לאישור הממשלה.

 

בחירתו מחליפו של גילה היא כמובן החלטה קריטית לרשות ההגבלים בפרט ולמשק בכלל. הממונה על ההגבלים הוא הרגולטור שאחראי על התחרות במשק - תפקיד רגיש במשק קטן וריכוזי כמו ישראל. ישנם שלושה ערוצים עיקריים שמהם צפויים להגיע מועמדים שהם מומחים להגבלים: רשות ההגבלים עצמה, האקדמיה או המגזר הפרטי. עם זאת הממונה לפני גילה, רונית קן, לא הגיעה מאף אחד מהם, אלא מתוך משרד הכלכלה. ייתכן שגם הפעם יבחר מועמד שלא מגיע מתחום ההגבלים.

 

גילה. יישאר בתפקידו עד אוגוסט גילה. יישאר בתפקידו עד אוגוסט צילום: עומר מסינגר

 

מוקדם כמובן לסמן מי ירצה להחליף את גילה, אך מי שהוזכרה אתמול כמי שהיתה רוצה בתפקיד היא יו"ר רשות החשמל עו"ד אורית פרקש הכהן. פרקש מכירה את משק הגז מתוקף תפקידה הנוכחי ומתוקף עבודתה בעבר במשרד הממונה.

 

גם בתוך הרשות עצמה יש מי שאולי רואים בעצמם מועמדים לתפקיד - למשל הכלכלן הראשי אסף אילת או היועץ המשפטי אורי שוורץ. גם שמות מוכרים מהאקדמיה הוזכרו. למשל פרופסור מיכל גל, לשעבר סגנית הדיקאנית בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה וחוקרת בתחום ההגבלים. ובמגזר הפרטי הוזכרו שמותיהם של בוגרי רשות ההגבלים כגון מירב בארי או שלומי פריזט, שהיו בעבר הכלכלנים הראשיים של הרשות, או עו"ד מיכל הלפרין שהייתה היועצת המשפטית של הרשות. שם אפשרי נוסף הוא עו"ד בועז גולן, גם הוא היועץ המשפטי של הרשות לשעבר, אך על פי הערכות סיכויים נמוכים שירצה לשוב לרשות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x