שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

צפו: הכי זול שיש - מכונית שנוסעת על אוויר

ממציאי המכונית קיבלו מימון בסך 5 מיליון דולר כדי להפוך את רעיון המכונית הידידותית לסביבה לייצור המוני בארה"ב. איך עובדת המכונית וכמה היא תעלה? צפו בסרטון

שירות כלכליסט 22:3312.05.15
מכונית בשם איירפוד (AIRPod), שנוסעת על אוויר דחוס, זכתה בעסקת פיתוח בתוכנית הטלוויזיה האמריקאית "שארק טנק" (Shark Tank).

 

רוברט הרווץ', איש עסקים ממוצא קרואטי, שהוא אחד המשקיעים המשתתפים בתוכנית, הסכים בשבוע שעבר להשקיע 5 מיליון דולר בחברת זירו פולושיון מוטורס (ZPM), בעלת הרישיון בארה"ב לחברת MDI מלוקסמבורג, המפתחת את מכונית האוויר, שפועלת על מנוע המשתמש באוויר דחוס כחלופה למנוע הבעירה הפנימי. בתמורה להשקעה, ירכוש הרווץ' 50% מהחברה, אולם ההשקעה מותנית בכך שהחברה תשיג את הזכויות לייצר ולמכור את המכונית בכל המדינה.

 


 

פאט בון, שהתפרסם ככוכב רוק בשנות ה-50 חבר לאית'ן טאקר, שמחזיק בזכויות לייצור ומכירת המכונית בהוואי בלבד, ויחד הם הציגו את הרעיון של המכונית הידידותית לסביבה בתוכנית הטלוויזיה.

 

התכנון הוא ליצור את האיירפוד כמקשה אחת במפעלים קטנים שיפוזרו ברחבי ארה"ב, שם גם תימכר המכונית. השיטה הזו תעזור להפחית עלויות וגם היא ידידותית יותר לסביבה מאשר שיטת הייצור הנהוגה בדרך כלל במכוניות. בהוואי צפוי לקום המפעל הראשון, ובחברה מקווים שיוכלו להתחיל במכירת המכוניות הראשונות בארה"ב במחצית השנייה של השנה, כשהמחיר יעמוד על 10 אלף דולר.

 

לא מזהמת

 

המכונית פותחה על ידי גאי נגרה, לשעבר מהנדס בפורמולה 1 וזכויות העיצוב והפיתוח הן בידי MDI הרשומה בלוקסמבורג. המכונית שוקלת 270 ק"ג, היא יכולה להגיע למהירות של 80 קמ"ש ולנסוע למרחק של 130 ק"מ. היא מונעת מאוויר קר הדחוס למיכלים בלחץ גבוה, הוא מחומם ומוזרם לגלילים של מנוע בוכנה.

 

לא מתבצעת שום בעירה ולכן אין זיהום אוויר. לדבריו של נגרה, האוויר שנפלט מצינור המפלט נקי יותר מהאוויר שנכנס אליו, הודות לפילטר פנימי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x