$
בארץ

האופוזיציה עשויה להתגייס למען כחלון

ביש עתיד אומרים שכפי שהצהיר יאיר לפיד בנאום הפתיחה שלו בכנסת, מפלגתו תהיה "אופוזיציה לוחמת אך אחראית", ולדבריהם, "אם הממשלה תביא הצעות טובות, נתמוך בהן".

אורי תובל 08:4310.05.15
לאורך המו"מ הקואליציוני אמר שר האוצר המיועד משה כחלון שהוא אינו מעוניין בממשלה של 61 ח"כים. בשבוע שעבר, לאחר שאביגדור ליברמן הודיע שלא יצטרף לממשלה, כחלון אף הצהיר ש"ממשלת 61 היא לא טובה למטרות שלנו", והוסיף שעל נתניהו להרחיבה.

 

כחלון חושש שבמצב של רוב שברירי כל ח"כ בקואליציה יוכל להתנות את תמיכתו בסחיטה נוספת של תקציב המדינה או בשינויי תוכניות. מה עוד, שבליכוד ובש"ס רבים אינם מרוצים מכך שכחלון השיג הישגים משמעותיים על חשבונם.

אך בעוד כחלון חושש מחוסר המשמעת בקואליציה, ייתכן שבסביבתו סומכים דווקא על האופוזיציה. שלשום כבר אמר ל"כלכליסט" גורם בסביבתו של כחלון שאם האופוזיציה תרצה להיות פעם בשלטון, היא תזדקק לכחלון, ולכן רצוי מבחינתה לשתף עמו פעולה.

 

שלי יחימוביץ' שלי יחימוביץ' צילום: אי פי איי

 

ביש עתיד אומרים שכפי שהצהיר יאיר לפיד בנאום הפתיחה שלו בכנסת, מפלגתו תהיה "אופוזיציה לוחמת אך אחראית", ולדבריהם, "אם הממשלה תביא הצעות טובות, נתמוך בהן". גם גורמים במחנה הציוני אמרו ל"כלכליסט" כי מטרתם להפיל את ממשלת נתניהו, אך היחס למפלגתו של כחלון יהיה אחר. שלי יחימוביץ' כתבה ביום חמישי בדף הפייסבוק שלה שלמרות הביקורת הנוקבת שלה על הממשלה, "נהיה ענייניים ונתמוך ביוזמות חברתיות טובות".

 

כך עלולה להתקבל מציאות פוליטית משונה, שבה הקואליציה מקשה על שר האוצר ואילו האופוזיציה תומכת בו, כאילו ישנן שתי ממשלות. השאלה היא אם בשלב מסוים האופוזיציה תתנה את תמיכתה בכך שכחלון יפעל בניגוד להחלטות הממשלה, מה שעשוי לקרב את הקואליציה בהרכבה הנוכחי לסופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x