$
משפט

ביהמ"ש האריך את מעצרם של עו"ד רונאל פישר וקצין המשטרה לשעבר בחמישה ימים נוספים

עדת המדינה בתיק מסרה את עדותה במהלך סוף השבוע וביהמ"ש החליט להאריך שוב את מעצרם של עורך הדין הפלילי החשוד בתיווך לשוחד; נציגת המשטרה אמרה בדיון היום: "גילינו את האופן בו פעלו פישר וקצין המשטרה לשעבר ואנו מגדירים זאת כיום שחור"

זוהר שחר לוי 12:4203.05.15
מעצרם של עו"ד רונאל פישר, החשוד בתיווך לשוחד, ושל קצין המשטרה לשעבר המעורב בפרשה הוארך היום (א') ב-5 ימים בבית משפט השלום בירושלים.  "מבחינתנו גילינו את האופן בו פעלו פישר וקצין המשטרה לשעבר ואנו מגדירים זאת כיום שחור", אמרה במהלך הדיון נציגת המשטרה.  

 

נציגת מח"ש, נועה לימור, ציינה בדיון כי "חלו התפתחויות דרמטיות בתיק החקירה" וכי נוספו "פרשיות רבות שיש לחקור". "כל פרשייה", כך צוין, "מולידה כשלעצמה מספר לא מבוטל של פעולות חקירה שעלינו לבצע".

 

באשר לעדת המדינה שגויסה בתיק זה, ציינה נציגת מח"ש כי זו מסרה עדות מפורטת בסוף השבוע.

 

"מאז שיצאנו עם הפרשה, פוצחה שיטה בה פעלו פישר וקצין המשטרה. מבחינתנו גילינו את האופן בו פעלו ואנו מגדירים זאת כיום שחור", אמרה נציגת מח"ש והוסיפה: "יש הצדקה למעצר כי לא יעלה על הדעת שקצין בכיר במשטרה, שחשוף לחקירה סמויה, יקשור קשר עם עו"ד בכיר שאין לו קשר עם המוטבים בתיקים וירקמו מזימות על מנת לסחוט. החשוד פעל לא אחת לשיבוש. העבירות מעצם טיבן והתנהלותו של פישר מוכיחות כי לא ניתו לתת בו אמון ויש להותירו במעצר".

 

עו"ד פישר בהארכת מעצרו בשבוע שעבר. נציגת מח"ש: "חלו התפתחויות דרמטיות בתיק החקירה" עו"ד פישר בהארכת מעצרו בשבוע שעבר. נציגת מח"ש: "חלו התפתחויות דרמטיות בתיק החקירה" צילום: זוהר שחר לוי

 

באי כוחו של פישר בדיון זה, עוה"ד קרן שפירא ורות דוד, ביקשו לשחררו ממעצר. לדברי הסנגוריות, במהלך סוף השבוע דלף מידע ממח"ש לתקשורת בנוגע לגיוסה של עדת המדינה. "זה מה שטענו שהוא (פישר, זש"ל) עשה – שימוש בהדלפת חומרי חקירה, וזה מה שהם בדיוק עושים עכשיו והוא במעצר ולא יודע מה קורה כאן. זה אינטרס של העיתונאים לקבל מידע, אבל במהותו זה החשד עליו מדובר פה".

 

בהחלטתה להאריך את מעצרו של פישר בחמישה ימים נוספים מתחה שופטת השלום בירושלים, ג'ויה סקפה שפירא, ביקורת על מח"ש על כך שלא הטיחו בפישר, מאז נעצר, את החשודות המיוחסים לו. השופטת גם התייחסה לעדותה של עדת המדינה וציינה שיש בעדות כדי "להרחיב ולהעמיק את החשד".

 

"ניתן לומר", כך לפי החלטת השופטת, "כי בשלב זה חשוד פישר בעוד מספר בלתי מבוטל של פרשיות נוספות מעבר לאלה שאליהן מתייחס כתב החשדות. אכן חתימת הסכם עד המדינה היה בה כדי לשנות את התמונה. לאחר שהוצגו לי בדיון הנוכחי חומרים הקשורים להארכת המעצר בגין הפרשיות "הישנות" ניתן לומר כי הראיות שנגבו בעקבות חתימת ההסכם יש בהם כדי להעמיק את החשד גם בגין פרשיות אלה ופעולות החקירה הנדרשות לפיכך יש בהן גם כדי להצדיק את המשך המעצר של פישר זאת לצד פעולות החקירה המצדיקות מעצר ביחס לפרשיות החדשות".

 

זהו מעצרו השני של פישר לאחר שנעצר במסגרת חקירת מח"ש ביולי האחרון בחשד כי תיווך לשוחד בין נחקרים לבין גורמים במשטרה. בשבוע שעבר, לאחר מידע מודיעיני שהגיע לידי חוקרי מח"ש הוא נעצר פעם נוספת ומעצרו הוארך ביום חמישי האחרון. ביחד עם פישר נעצר גם קצין משטרה לשעבר מלהב 433 ששמו אסור בפרסום ומעצרו הוארך. פרט להם נעצרה לחקירה גם עובדת ממשרדו של פישר ובמהלך סוף השבוע התברר כי חתמה על הסכם עדת מדינה ותמסור עדות מפורטת על התנהלותו.

 

בדיון שהתקיים בבית המשפט בשבוע שעבר ציינה נציגת מח"ש כי "פישר הפר פעם אחר פעם את אמון הציבור שניתן לו על ידי לקוחותיו, הוא לא בחל באמצעים וביחד עם קצין משטרה שהדליף לו חומרי חקירה ובאמצעותם סחט פישר את לקוחותיו בעבור בצע כסף ושיבש מהלכי חקירה". לדבריה, "המעצר המבוקש כעת הוא בשל פרשות חדשות שהובילו לחשדות חדשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x