$
משפט

ביהמ"ש האריך את מעצרו של עו"ד רונאל פישר החשוד בתיווך לשוחד בארבעה ימים

נציגת מח"ש אמרה בדיון בביהמ"ש כי מידע חדש שהגיע לחוקרים מצביע על פרשה חדשה בה מעורבים פישר וקצין משטרה בכיר לשעבר: "כפי שלמדנו מהתנהלותו לא ניתן לתת בו אמון. פעולות החקירה לא ניתנות לביצוע כאשר הוא אינו במעצר"

זוהר שחר לוי 12:4130.04.15
ביהמ"ש השלום בירושלים החליט היום (ה') להאריך את מעצרו של עו"ד רונאל פישר החשוד בעבירות תיווך לשוחד ב-4 ימים. "אין מדובר בחשדות פשוטים ועולה אף חשש קונקרטי לשיבוש החקירה לאור פעולות שבוצעו", צוין בהחלטה.

 

פישר נעצר לחקירה אתמול (ד') על ידי מח"ש, לאחר שמידע מודיעיני חדש הגיע לחוקרים הן ממכשיר הטלפון הנייד שלו והן מגורמים נוספים. ביחד איתו נעצרו לחקירה גם מזכירתו וגם קצין משטרה לשעבר מלהב 433, ששמו אסור בפרסום. אמש הוארך מעצרו של הקצין ב-5 ימים, בהסכמת סנגורו, עו"ד דב גלעד כהן.

 

"אבקש להדגיש שמדובר בעו"ד ותיק ומוכר ובקצין חקירה בכיר שהיו מעורבים בעבירות רגישות" אמרה נציגת מח"ש, נועה לימור, בדיון. "פישר הפר פעם אחר פעם את אמון הציבור שניתן לו על ידי לקוחותיו. הוא לא בחל באמצעים וביחד עם קצין משטרה שהדליף לו חומרי חקירה ובאמצעותם סחט פישר את לקוחותיו בעבור בצע כסף ושיבש מהלכי חקירה". לדבריה, "המעצר המבוקש כעת הוא בשל פרשות חדשות שהובילו לחשדות חדשים".

 

עו"ד רונאל פישר בהארכת מעצרו היום. חשדות חדשים עו"ד רונאל פישר בהארכת מעצרו היום. חשדות חדשים צילום: זוהר שחר לוי

 

"העבירות", ציינה עוד נציגת מח"ש, "מעצם טבען, וכפי שלמדנו על התנהלותו של פישר, מוכיחות מבחינת מח"ש שלא ניתן לתת בו אמון ומשום כך חלופת מעצר לא אפשרית מבחינתנו. מעבר לכך, פעולות החקירה הנדרשות לא ניתנות לביצוע כשהוא אינו במעצר".

 

נציגת מח"ש ציינה עוד, כי ההסכמה להאריך את מעצרו של קצין המשטרה נתונה להארכה ככל שהתקדמות החקירה תדרוש זאת. "ואכן, כפי שנראה לא נסתפק בימים שניתנו".

 

סנגורו של פישר: "אפילו לא חקרו אותו על הפרשה החדשה"

 

בא כוחו של פישר, עו"ד רון שפירא, ביקש לדעת מה בחשדות החדשים שפישר טרם נחקר עליהם בעבר באזהרה. לפי מח"ש, ישנה פרשייה אחת חדשה וראיות חדשות הקשורות לפרשיות שכבר נחקר עליהם. נציגת מח"ש ציינה עוד כי יש חשש לשיבוש חקירה אם ישוחרר.

 

לפי הסנגור, ישנה רק פרשה חדשה אחת ולעניין הפרשיות הישנות הרי שהוא כבר נעצר עליהם וכן לא ניתן לעצור אותו שוב. "פישר כבר זומן לשימוע בעניינים אלו", ציין, "וגם אם התגלתה ראיה חדשה באותן פרשיות לא מקנה סיבה לכך". לכן, כך לפי הסנגור, מעצרו של פישר אתמול נעשה בחוסר סמכות וכך גם הבקשה להאריך את מעצרו.

 

לשיטת הסנגור, פישר משוחרר, זומן לשימוע וקיבל כתב חשדות. הפסיקה קובעת שבנסיבות כאלה רק מקרים חריגים יאפשרו את מעצרו. העצור המרכזי השני, קצין המשטרה, עצור ל-5 ימים, כך לפי הסנגור ו"קשה להבין מדוע לגבי פישר, כאשר יש פרשייה חדשה יחידה שצריך לחקור אותו, מעבר לכך".

 

הסנגור הביע תרעומת גם על כך שפישר נעצר לחקירה אתמול בשעות הבוקר והובא רק היום לדיון בבקשה להאריך את מעצרו. "לא היה מקום לכך", אמר עו"ד שפירא, "אפילו לא חקרו אותו על הפרשה החדשה".

 

שופטת בית משפט השלום בירושלים, ג'ויה שפירא, ציינה בהחלטתה כי החשדות החדשים הובילו לחיזוק העבירות שבגינם נעצר פישר בעבר ולחשדות חדשים. "עיינתי בחומר הראיות שהוצג לי וכן במסמכים שהוצגו לבקשתי", אמרה, "ואכן החומר מקים עילה לחשד סביר. החומר מחזק בצורה משמעותית חשד לעבירות שבהן נחשד פישר בעבר ומוסיף היבטים חדשים לפרשה קיימת כפי שתוארה בכתב החשדות שהוגש בעניינו".

 

לשיטת השופטת, בקשת המעצר ככל שהיא נוגעת לחשדות שבהן נחשד ובגינם נעצר פישר ביולי האחרון, הרי שאינה יכולה לקבל את הבקשה, כפי שטען בדיון הסנגור, וזאת משום שהבקשה אינה עומדת בהוראות החוק.

 

"באשר לחשד החדש", נכתב בהחלטה, "אני סבורה כי קיומו של חשד חדש מציק מעצר חדש של פישר ומשכך יש סמכות למעצרו ואף הוטח בו חשד כללי במהלך חקירתו הכולל גם חשד זה. אני מתקשה להבין מדוע פישר לא נשאל שאלות קונקרטיות בעניין זה".

 

השופטת ציינה כי החשד החדש העולה כנגד פישר מחומר הראיות שהוגש לעיוני מחייב חקירה. "אין מדובר בחשדות פשוטים ועולה אף חשש קונקרטי לשיבוש החקירה בשל פעולות של שיבוש לכאורה שנעשו", לשון השופטת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x