$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

פרס יעניק ייעוץ לטבע - תמורת 10,000 דולר בחודש

ענקית התרופות חתמה על הסכם מסגרת עם חברת פרס ויועצים לכמה שנים, שיכלול תשלום נוסף לפי פרויקטים ספציפיים; הפעילות של הנשיא לשעבר תהיה ברמה הגלובלית

גולן חזני 07:0426.04.15

נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס יעניק ייעוץ לענקית התרופות טבע ו"יפתח" לה דלתות במדינות ברחבי העולם. זאת לאחר שבשבוע שעבר פורסם כי פרס ביטל את החוזה שלו עם בנק הפועלים במסגרתו היה אמור לקדם את עסקי הבנק בארה"ב תמורת 30 אלף דולר לחודש.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה חתמה טבע על הסכם מסגרת עם חברת פרס ויועצים לכמה שנים על בסיס תשלום חודשי (ריטיינר) של כ־10,000 דולר, שיכלול תשלום נוסף לפי פרויקטים ספציפיים, שבהם תידרש מעורבותו של פרס. הפעילות של פרס תהיה ברמה הגלובלית, וכל התשלומים יועברו לפרס יועצים ומשם כתרומה למרכז פרס לשלום ופרויקטים נוספים שהקים.

 

שמעון פרס שמעון פרס צילום: ארז ביט סטודיו לצילום

 

מקורבים לטבע מסרו כי מתחרותיה מקיימות הסכמים כאלה עם חברות דומות כמו זו של הנרי קיסינג’ר, שר החוץ האמריקאי לשעבר, ומשלמות סכומים גבוהים יותר. לדבריהם, "כולם בעולם יודעים מי זו טבע ומי זה שמעון פרס. החיבור ביניהם יכול לייצר הרבה משמעות, גם למדינת ישראל".

 

פרס לא קיבל עדיין תשלום כלשהו וההסכם לא נכנס לתוקף מאחר שלא נידונו התשלומים בגין כל פעילות ספציפית. טבע אישרה כי יש לה "הסכם מסגרת עם פרס שיתמקד בזירה הגלובלית בלבד. עקרונות העבודה בין הצדדים טרם גובשו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x