$
בארץ

הנעדר נמצא חי בקריית-ארבע: על מזרן ועם שימורים

ניב אסרף, הצעיר מבאר-שבע שהעמיד על הרגליים את כוחות הביטחון מחשש שנחטף על-ידי מחבלים, היה בוואדי בקריית ארבע עם קופסאות שימורים ומזרן. חברו המציא את דבר החטיפה. השניים במעצר

ynet 08:4703.04.15

אחרי 10 שעות של חרדה - הודיע דובר צה"ל כי אירוע החטיפה של ניב אסרף בן 22 מבאר-שבע, שנעדר מאז אתמול אחר-הצהריים (יום ה') באזור חברון - הוא שקרי. דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז אמר: "האירוע בחברון הוא פלילי. הנעדר נמצא חי. אני מאשר שהוא נמצא חי ליד קרית ארבע". אסרף וחברו, שלפי החשד ביימו את החטיפה, נמצאים במעצר.

 

תת-אלוף אלמוז הוסיף: "הכוחות חוזרים לשגרה והחקירה עוברת למשטרה. אנחנו מקווים לגמור את מעשה הקונדס הזה". חברו של אסרף, שדיווח על החטיפה, הוא חייל צה"ל. 

 

  צילום: דובר צה"ל

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר: "לאחר פעילות חקירה מאומצת של משטרת ישראל, שב"כ וצה"ל אותר ניב אסרף בוואדי בתוך קריית ארבע וברשותו קופסאות שימורים ושק שינה. ה'נעדר' וחבריו ביימו חטיפה. הרקע למעשה ייחקר וימוצה הדין עד תום. אנו רואים את מעשה הקונדס בחומרה. בזבוז משאבים וטרטור כלל מערכות הביטחון על אירוע כוזב הינו אירוע חמור ביותר, במיוחד במציאות ביטחונית רגישה זו".

 

בבית משפחת אסרף הביעו שמחה גדולה למשמע הבשורה וביקשו להודות לאנשים על תפילותיהם לשלומו של ניב. רק שעה קודם לכן הייתה המשפחה נתונה לדאגה עמוקה, בעוד חבריו של אסרף התכנסו מחוץ לבית וניסו לשער מה עלה בגורלו - אם נחטף או שמא היה מעורב באירוע על רקע פלילי. איש לא שיער לעצמו שאירוע כה חמור הומצא על ידי אסרף וחברו. בני המשפחה סיפרו כי אחיו הקטנים של אסרף לא הפסיקו לבכות מרוב דאגה.

 

אמו של ניב אמרה: "אני מאושרת. אני ב'היי'. חזר לי החיוך, אני שמחה כל כך". אחיותיו של ניב אמרו: "מצאנו את האפיקומן שלנו. ידעתי.. ידעתי... הייתה לי הרגשה שהוא יחזור. אני חונקת אותו כשהוא חוזר. חונקת אותו בנשיקות". האחות סתיו אמרה: "קודם כל נהרוג אותו במכות. לא הלכתי לעשות גבות בגללו". האחות ענבר הוסיפה: "יש טירוף בבית".

 

מאיר פרץ, בן דודו של ניב, אמר: "זה נופל עליך כבום כזה שמח. זו התרגשות אדירה. מחכים לחבק אותו. הוא יוצא לחירות, יוצא לחופשי. אני לא יודע - פלילי או ביטחוני. לא קיבלנו פרטים. גם לא המשפחה. האמא מאושרת עד הגג. אנחנו שמחים. הבחור חזר". 

 

בשעה 16:17 התקבלה שיחה במוקד 100 של מחוז ש"י מצעיר שטען כי הוא וחברו נתקעו עם רכבם בגלל תקר בגלגל. הצעיר שהתקשר סיפר כי חברו הלך להביא כלי עבודה כדי להחליף גלגל, אך לא שב. במשטרה ובצבא לקחו את השיחה ברצינות ושיגרו לשטח כוחות רבים שפתחו בסריקות נרחבות.

 

בסריקות השתתפו מאות חיילים ושוטרים, בהם גם לוחמים מיחידות מיוחדות שהוקפצו לזירה. כמו כן, צה"ל הפעיל מזל"טים ובלוני תצפית, לוחמים סרקו בתים בתוך הכפר בית עאנון, חיפשו בתוך כלי רכב של פלסטינים וסגרו צירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x