$
משפט

פיירברג ניצחה את המושבים: נתניה תספח את אזור התעסוקה גרנד נטר

בג"צ דחה את עתירת המועצה האזורית חוף השרון לבטל את סיפוח אזור התעסוקה גרנד נטר לנתניה; בעקבות ההחלטה תאבד המועצה קרוב ל-4% מתקציבה השנתי

דותן לוי 19:1823.03.15

אזור התעסוקה גרנד נטר הסמוך למושב כפר נטר יועבר לתחום שיפוטה של העיר נתניה, כך קבע בג"ץ לפני מספר ימים. ההחלטה מאמצת את החלטת משרד הפנים אשר נקבעה לאחר ועדת גבולות אשר חקרה את הנושא והמליצה על העברת המתחם. בכך למעשה הסתיים מאבק על ההכנסות שמניבים המבנים שנמצאים בשטח המתחם ועומדים על כ-2.4 מיליון שקל בשנה.

 

החלטת משרד הפנים להגדיל את תחום העיר נתניה על חשבון המושבים הסמוכים התקבלה באפריל 2014 וכוללת שטחים מהמועצות האזוריות חוף השרון שבה נמצא מתחם הגרנד נטר, לב השרון ועמק חפר.

 

בעקבות ההחלטה עתרו המועצה האזורית חוף השרון לבית המשפט בטענה כי דין ההחלטה להידחות על הסף. בעתירה שהוגשה נטען, כי משמעות העברת המתחם פגיעה חמורה בתקציב המועצה, שכן ההכנסות מארנונה על המתחם עומדות על 2.4 מיליון שקל המהווים 3.71% מכלל חיובי הארנונה של המועצה. לעומת זאת נטען כי עבור העיר נתניה תוספת ההכנסות לא מהווה אפילו חצי פרומיל מהכנסות הארנונה של העירייה אשר עמדו על 631 מיליון שקל בשנת 2012. "הנה כי כן, משמעותה המעשית של ההחלטה היא דווקא יצירת "עוול חלוקתי" ולא צדק חלוקתי. המלצות הוועדה הופכות את היוצרות. דווקא הרשות החזקה בעלת תקציב של 650 מיליון שקל קיבלה את "כבשת הרש" של המועצה שתקציבה מהווה כ-10% מתקציב העירייה", לשון העתירה.

 

קו החוף של נתניה. סיפוח השטח של כפר נטר יגדיל את הכנסות העירייה ב-2.4 מיליון שקל השנה קו החוף של נתניה. סיפוח השטח של כפר נטר יגדיל את הכנסות העירייה ב-2.4 מיליון שקל השנה

 

מנגד בעיריית נתניה אשר יוצגה על ידי עורכי הדין איל מאמו ודנה פריד ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' טענו כי,"השוואת המועצה לעניין האחוז אותו מהווים 2.4 מיליון שקל מהכנסות המועצה מארנונה לעומת העירייה הינה השוואה מגוכחת ואינה רלבנטית". העירייה ציינה עוד כי, "ערך כסף אינו משתנה וכוח קנייתו זהה בין כחלק מתקציב המועצה ובין כחלק מתקציב העירייה".

 

במסגרת הסכמה בין הצדדים ובאישור בית המשפט, הוחלט כי מועצת חוף השרון תעביר לעיריית נתניה נתונים ותשריטים לצורך הוצאת שומות וישתפו פעולה ואילו עיריית נתניה תשלם למועצת חוף השרון סכום חד פעמי של 700 אלף שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x