$
בארץ

אודי אדירי ימלא את מקומה של יעל מבורך באגף התקציבים באוצר

אדירי הוא כיום סגן הממונה על התקציבים ובנוסף לתפקידו הוא ימלא את תפקידה של מבורך האחראית על תחום המאקרו ובניית התקציב; כחלק מתפקידו החדש יהיה אחראי על הגברת השקיפות בנושא הכספים הפוליטיים

עמרי מילמן 10:5917.03.15

אודי אדירי, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר לתחומי התחבורה, אנרגיה, מים וחקלאות ימלא את מקומה של יעל מבורך, האחראית על תחום המקרו ובניית התקציב, שיצאה לחופשת לידה.

 

במהלך בניית תקציב 2015 תפסה מבורך תפקיד משמעותי מול משרדי הממשלה וועדת הכספים. כחלק ממילוי מקום תפקיד סגן הממונה האחראי על תחום המאקרו יהיה אחראי אדירי על המסגרת הכוללת של התקציב- עליו לדאוג כי ההוצאות, ההכנסות והגירעון מתכנסים בסופו של דבר למסגרת אחת, מה שמאלץ אותו לקיים משא ומתן אינטנסיבי מול משרדי הממשלה ומול המפלגות השונות ובעיקר מול ועדת כספים.

 

כל נושא ההסכמים הקואליציוניים בין המפלגות ועיגונם בתקציב גם כן יהיו תחת אחריותו של אדירי כעת. בתקציב הקרוב משרד האוצר אמור להגביר את תהליך השקיפות בכל הנוגע לכספים הפוליטיים ולהעבירם לניהול מקצועי של המשרדים הרלוונטיים (בעוד שעד עתה היה לפוליטיקאים דריסת רגל רבה בניהול התקציבים הללו מה שהגדיל את הסיכויים לשחיתויות).

 

עוד הוחלט באגף תקציבים כי תורחב אחריותו של רכז המקרו באגף שכפוך למבורך, יוגב גרדוס, במהלך התקופה הקרובה. מבורך צפויה לשוב לאגף בתום חופשת הלידה .

 

כחלק מהאחריות על תחום המאקרו באוצר הסגן האחראי נדרש גם לניהול השוטף של ספר התקציב וכחלק מזה קשר מתמיד מול ועדת הכספים של הכנסת לשם העברות תקציביות ושינויים בתקציב.

 

אודי אדירי אודי אדירי צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x