$
מחפשי עבודה

"המשבר התעסוקתי בהייטק מתחיל הרבה לפני גיל ארבעים"

יריד תעסוקה טכנולוגי שיתקיים השבוע בעיר מודיעין פונה לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בני 35 עד 40. משה פורת, מנכ"ל מאש: "בגיל ארבעים יש את נקודת האל-חזור אך תהליך החיפוש מתחיל לפני כן"

מעין מנלה 12:4510.03.15
גיל 40 נחשב לגיל המסוכן בהייטק, הגיל שבו מתרחש משבר התעסוקה הגדול, כאשר אנשים מוכשרים ובעלי ניסיון מקצועי רב נפלטים ממקום עבודתם אל עבר אבטלה, ירידה בתנאים או עיסוק אחר. יריד תעסוקה טכנולוגי שיתקיים השבוע במודיעין פונה לבני 35 עד 40. מסתבר, שהמשבר התעסוקתי מתחיל בגיל צעיר הרבה יותר.
"המשבר הגדול הוא כביכול בגיל 40 אבל הוא מתחיל לפני כן. בגיל ארבעים יש את נקודת האל חזור. תהליך החיפוש, הן מחוסר ברירה כתוצאה מפיטורים או הריונות לנשים או חיפוש עצמי בעקבות נטיות הלב, מתחיל בגילאי ה-30 המאוחרים. אנשים מגיעים אז לרמת מקצועיות יותר גבוהה, לא מדובר באנשים שסיימו זה עתה את התואר, אלא כאלה עם עשר שנות ניסיון תעסוקתי. לכן, המטרה של היריד היא לאתר את האנשים בגילאים האלה, שהם עדיין צעירים, בעלי סט יכולות מדהים, ומצד שני הם מחפשים סוג עבודה אחר, מעסיק אחר", אומר משה פורת, מנכ"ל Mesh חממת היזמים והסטארט-אפ של מודיעין.

משה פורת, מנכ"ל מאש משה פורת, מנכ"ל מאש

 

ביריד התעסוקה שיתקיים ביום חמישי הקרוב (12 למרץ) במודיעין, יוצעו כ-200 משרות וישתתפו חברות כמו Cisco, Sirin ו-Matrix. המשרות שיוצעו הן למתכנתים, מנהלי מוצר, אנשי מכירות ואנשי שיווק בינלאומי. בנוסף, יוצעו משרות של כלכלנים, עורכי דין, מעצבים גרפיים ואנליסטים.

 

"חלק מהאנשים מוצאים את עצמם מחוץ למעגל העבודה אחרי גיל ארבעים. הבעיה הכי גדולה בגילאים האלו היא שמצד אחד עול החיים הוא הכי כבד מבחינת התפתחות המשפחה ומצד שני קיים תהליך של חיפוש עצמי - אנשים מתחילים לדלג בין מקומות עבודה ולא מוצאים את עצמם", אומר פורת.

 

מתחם ההייטק ברעננה. במודיעין אין אופציות תעסוקה והגיל הממוצע הוא 32 מתחם ההייטק ברעננה. במודיעין אין אופציות תעסוקה והגיל הממוצע הוא 32 צילום: תומי הרפז

 

הבחירה לקיים את היריד בעיר מודיעין לקיום נעשתה מכיוון שמדובר בעיר עם תושבים במעמד סוציו-אקונומי בינוני שהגיל הממוצע בה הוא 32. "העיר מודיעין היא נייק לקמוס של מה שקורה ברמה הארצית, יש כאן הרבה מאוד חבר'ה צעירים שבאו לגדל משפחות ומתחילים לחוות את החוויה של חוסר הצלחה תעסוקתית בגילאים האלו", אומר פורת. לדבריו, אין בעיר אלטרנטיבות תעסוקתיות ומעבר למשבר החיפוש העצמי, אותם עובדים עם ניסיון מקצועי גם נאלצים להתחרות עם עובדים צעירים יותר.

 

היריד, שמתקיים זו השנה השנייה ברציפות, ייערך במתחם Mesh בין השעות 8:30 ל-14:30 ובמהלכו יתקיימו מפגשי נטוורקינג בלתי פורמאליים בין מבקשי העבודה ונציגי החברות המגייסות. "היריד פתוח לכולם, לא רק לתושבי מודיעין וכל מי שמעוניין להגיע – מוזמן, צריך רק להצטייד בקורות חיים", אומר פורת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x