$
בארץ

ועדת החריגים באוצר אישרה 8.6 מיליון שקל לנסיעות לחו"ל במשרדי הממשלה

הוועדה אישרה בקשות בכ-24 מיליארד שקל בינואר-פברואר עקב היעדר תקציב מאושר; לרשות המסים אושרו 7.2 מיליון שקל להתקשרויות לשם ביצוע פעילויות שוטפות כמו חקירות, מעצרים וגרירת רכב

עמרי מילמן 16:2304.03.15

על פי אגף החשב הכללי, ועדת החריגים להתקשרויות אישרה בינואר-פברואר בקשות בהיקף של כ-24 מיליארד שקל. כל ההתקשרויות עומדות בתנאי ה-1/12, כלומר האישורים החריגים הם במסגרת סך ההוצאות הממוצעות לחודש של 2014.

   

 

על פי חוק התקציב, כאשר אין תקציב מאושר, משרדי הממשלה נדרשים לפעול במתכונת של 1/12 מתקציבם בשנה שעברה. משרדי הממשלה רשאים לממן רק מה שהוגדר על פי חוק, ומה שנקבע בהסכמים חתומים וחוזים. כל חריגה מנהלים אלה מצריכה אישור של ועדת החריגים. בראש ועדת חריגים עומד סגן בכיר לחשבת הכללים וחברים בה נציגים מאגף החשב הכללי, הלשכה המשפטית באוצר, אגף תקציבים באוצר ונציגי נציבות המדינה.

 

כך למשל קיבל משרד החינוך 1.6 מיליארד שקל עבור תכנון ובינוי בתי ספר וגני ילדים, משרד התיירות קיבל 21.5 מיליון שקל לביצוע פעילויות שיווק ברבעון הראשון של 2015.

 

ועדת החריגים למשרדים ביטחוניים אישרה בקשות בהיקף של 2.4 מיליארד שקל. 1.8 מיליון שקל אושרו על ידי ועדות החריגים לנסיעות לחו"ל בכלל משרדי הממשלה בינואר בלבד (מלבד משרד החוץ) ובפברואר אושרו למטרה זו 6.8 מיליון שקל. ביחד בסך הכול - 8.6 מיליון שקל למטרה זו בשני החודשים. 

 

משרד האוצר בירושלים משרד האוצר בירושלים צילום: עמית שאבי

 

לרשות המסים אושר 7.2 מיליון שקל להתקשרויות לשם ביצוע פעילויות שוטפות ברשות המסים כמו גרירת רכב, הובלות, ביצוע שמאות, חקירות, מעצרים וכו'.

 

משרד התחבורה קיבל אישור להתחייבויות רב שנתיות בהיקף של מיליארדי שקלים, כמו למשל התחייבות של 5.3 מיליארד שקל עבור תכנון וביצוע פרויקט החשמול של רכבת ישראל או קידום תכנון מוקדם לפרויקטים ותכנון מתחמי נדל"ן עבור רכבת ישראל בהיקף של 40 מיליון שקל. גם פרויקט 'ישראל דיגיטלית' במשרד ראש הממשלה זכה לתקצוב בעשרות מיליוני שקלים.

 

ועדת החריגים לענייני כוח אדם, הדרכה ורווחה אישרה קליטה של 270 עובדים לרשות המסים והשתתפות בסבסוד ארוחות לעובדי שירות התעסוקה עקב מעבר למשרד ללא שירותי הסעדה (בהתאם לתנאים שנחתמו עם העובדים לקראת המעבר).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x