$
משפט

פרשת העלמות המס: לאומי הוציא את חנס וסאמט מהוועדה הבלתי תלויה

השבוע פורסם ב"כלכליסט" כי פרופ' חנס הוא המנחה בדוקטורט של השופט כבוב. בנק לאומי הכחיש זאת, אך גילוי נאות של השופט בביהמ"ש וביקורת על המינוי - הובילו את חנס לבקש שלא לשמש חבר בוועדה שתדון בהשלכות הפרשה. הבנק הודיע כי גם עו"ד סאמט לא יכהן בוועדה לבקשתו, ולאור ביקורת שנמתחה על מינויו

ענת רואה 19:0826.02.15
בנק לאומי הודיע היום לשופט חאלד כבוב מבית המשפט המחוזי בתל אביב כי החליט לשנות את הרכבה של הוועדה הבלתי תלויה שתדון בהשלכות פרשת העלמות המס של הלקוחות האמריקאיים, כך שפרופ' שרון חנס ועו"ד חיים סאמט לא יכהנו בה. במקומם מציע הבנק למנות את ד"ר סאמר חאג' יחיא, חבר דירקטוריון הבנק מאז ספטמבר 2014, ואת ד"ר לאה פסרמן יוזפוב, מומחית לדיני תאגידים.

 

לפי הודעת הבנק ההחלטות התקבלו למרות שהבנק אינו מקבל את הטענות שהועלו בקשר לקושי אפשרי בכהונתם בוועדה של פרופ' חנס ועו"ד סאמט.

 

בתחילת השבוע פורסם ב"כלכליסט" כי מועמדתו של חנס לוועדה עשויה לעורר התנגדות מפני שכתב חוות דעת עבור בנק לאומי בקשר לחקירה האמריקאית ובנוסף משמש מנחה של השופט כבוב בעבודת הדוקטורט שלו. הבנק הכחיש שחנס הוא המנחה של כבוב בדוקטורט, אך בדיון שהתקיים בבית המשפט השבוע, מסר השופט כבוב גילוי נאות לפיו חנס הוא המנחה.

 

פרופ' שרון חנס פרופ' שרון חנס צילום: יובל חן

 

לפי הודעת הבנק לשופט כבוב, לאור טענות שהועלו בדיון כי קיים קושי כביכול בכהונתו של חנס בוועדה לאור הקשר האקדמי שבינו לבין השופט כבוב וחוו"ד שנתן לדירקטוריון הבנק, ביקש חנס שלא לכהן בוועדה. "דירקטוריון הבנק אינו סבור כי הקשר האקדמי בין פרופ' חנס לבין כב' השופט כבוב או חוו"ד שמסר פרופ' חנס לדירקטוריון פוגמים ביכולתו לשמש כחבר ועדת התביעות", נכתב בהודעת הבנק. "ואולם לאור בקשתו של פרופ' חנס ועל מנת למנוע לזות שפתיים וכל טענה אפשרית אחרת, החליט שבמקום פרופ' שרון חנס תמונה לוועדת התביעות ד"ר פסרמן יוזפוב".

 

באשר לעו"ד סאמט נטען כי הוא עלול להיתבע במסגרת חקירת פרשה דומה בבנק הפועלים, שכן בשנים הרלוונטים כיהן כדירקטור בבנק הפועלים. לכן, נטען, יש קושי במינויו לוועדה. לפי הבנק, לאור הטענות שנשמעו הודיע עו"ד סאמט לדירקטוריון הבנק כי על אף שהוא דוחה מכל וכל את הטענות בדבר ניגוד עניינים בו הוא כביכול נתון, הרי שהוא מבקש שלא לכהן בוועדת התביעות מתוך ראיית טובת הבנק ועל מנת למנוע כל לזות שפתיים. הדירקטוריון, נטען, החליט למנות במקומו את ד"ר חאג' יחיא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x