שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הרצוג: "מיליארדים להתנחלוית מבודדות באו על חשבון פתרון למשבר הדיור"

יום לאחר פרסום דו”ח מבקר המדינה על הכשלים בתכנון הדיור, ערכו ראשי המחנה הציוני מסיבת עיתונאים בת"א שבה בה הציגו את תוכנית הדיור של המפלגה: "נסיים את האפליה שמעבירה להתנחלויות מיליארדים מעל ומתחת לשולחן"

אורי תובל 13:4926.02.15

יום לאחר פרסום דו”ח מבקר המדינה על הכשלים בתכנון הדיור, ערכו שני ראשי המחנה הציוני, יצחק הרצוג וציפי לבני, מסיבת עיתונאים בתל אביב שבה שבו והציגו את תוכנית הדיור של המפלגה. "בשש השנים האחרונות הוצאו מיליארדי שקלים על התנחלויות מחוץ לגושי ההתיישבות, סכום עתק שאם היה מרוכז בתכנון נכון לזוגות צעירים יכול להיות שמסיבת העיתונאים הזו לא הייתה מתקיימת”, אמר הרצוג.

 

בהמשך ציינה לבני כי "נדאג לכל המגזרים, גם למתנחלים, שיתגוררו בגושי ההתישבות ולא בגבעות מבודדות. נסיים את האפליה שמעבירה להתנחלויות מיליארדים מעל ומתחת לשולחן".

 

הרצוג גם חזר על הבטחתו שאם ימונה לראש הממשלה, ייקח את משבר הדיור על אחריותו. "רק ראש ממשלה אחראי יכול לעמוד בראש קבינט של תכנון המשאבים לפתרון הבעיה המציקה הזו של המדינה", אמר. "ראש ממשלה אחראי לא עוסק רק בנאומים וספינים. היו פה ראשי ממשלה שידעו לדפוק על השולחן ולהניע מהלכים אמיתיים לטובת הציבור. שר לא יפתור את המצוקה הזו. רק ראש ממשלה יכול לקחת אחריות לפתור את בעיית הדיור אחת ולתמיד. אני לא יכול להבטיח עכשיו מי יהיה שר השיכון אבל בראש המאבק הזה אני אעמוד בפיקוח אישי ישיר והדוק".

 

אתמול הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לדו”ח וציין כי האתגר הרציני הוא התחמשותה של איראן בנשק גרעיני. "בכל פעם שביבי נתקל בבעיה יש לו אוסף תירוצים והפחדות מוכן לפי סדר חשיבות. ראשית, איראן. אני לא מכיר עוד ראש ממשלה שעסק כל היום בטפטוף פחדים וחרדות לציבור שלו. שנית, רכילות על מי שלדעתו אשם במה שקורה בביתו. תמיד הוא מוצא אשמים להסתתר מאחוריהם מהבעיות האמיתיות של מדינת ישראל – העיקר הישרדותו".

 

מימין: ציפי לבני ויצחק הרצוג מימין: ציפי לבני ויצחק הרצוג צילום: שאול גולן

 

עיקרי תוכנית הדיור של מחנה הציוני מתרכזים במינוי שר-על לתחום הדיור שיקבל לסמכותו את רמ"י (ממשרד השיכון) ומינהל התכנון (ממשרד הפנים); תכנון ושיווק מהיר של 300 אלף יח"ד בשלב ראשון ו-500 אלף יח"ד בתוך חמש שנים; דיור בר השגה בהשכרה ארוכת טווח בתוכנית "הקרקע עלינו, הדירה שלך" - מסירת קרקעות לקבלנים בהנחה שיכולה להגיע ל-100%, להקמת פרויקטים של מאות יחידות דיור ש-30% מהן ייועדו להשכרה ארוכת טווח למשפחות מהעשירונים 6 ומטה בשכר דירה מפוקח, כשבתום תקופת ההשכרה היזמים ימכרו את הדירות. העברת תקנות לגיוון סוגי יחידות הדיור הנבנות, בעיקר לטובת דירות 3 חדרים; הקצאת כספים לבניית תשתיות ברשויות המקומיות ולתחבורה; תוכנית שכירות הוגנת שתגביל את עליית שכר הדירה מדי שנה, ושינוי מערך הניהול של הקרקעות לבנייה.

 

בנושא המשבר עם ארצות הברית אמר הרצוג כי, "הנאום בקונגרס הוא טעות אסטרטגית חמורה שתזיק לביטחון אזרחי ישראל. סירובו של ביבי לפגישה עם סנטורים דמוקרטיים בכירים מוכיח שוב שזה משחק מסוכן בפוליטיקה האמריקאית ולא שום דבר אחר. את השמירה על ביטחון אזרחי ישראל יש לעשות בשיחות אינטימיות ובשיקום יחסינו עם ארה"ב".

 

לבני הוסיפה כי, "אנחנו נדאג גם לביטחון וגם לבית. במקום שרה"מ יטריד את האזרחים עם הפחדים שלו צריך ראש ממשלה שמה שמטריד אותו זה הבעיות של האזרחים. שאכפת לו מבני אדם, שחי בארץ מכיר את המצוקות ויודע לפתור אותם. הרצוג הוא כזה ולכן הוא ירכיב את הממשלה”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x