$
בארץ

ההסתדרות אישרה פרישה מוקדמת של 400 עובדים קבועים של חברת החשמל

על פי ההערכות, עלות הפרישה תגיע עד למיליון שקל (ברוטו, בהתאם לוותק) של כל עובד, סכום שחברת החשמל צפויה לכסות תוך 3 עד 4 שנים

ליאור גוטמן 09:1126.02.15

חברת החשמל מודיעה הבוקר (ה) שאתמול נחתם הסכם קיבוצי מיוחד מול הסתדרות העובדים הכללית החדשה ומול ועד העובדים במסגרתו נקבע שחברת החשמל תוציא לגמלאות 400 עד 440 עובדים קבועים.

 

ההסכם הראשוני בין הצדדים, שנחשף בינואר האחרון בכלכליסט מחלק למעשה את הפורשים לשתי קבוצות גיל: עובד שטרם מלאו לו 62 יקבל פיצוי שכר בגובה 120% מהמשכורת הקובעת לפנסיה, וזאת לכל שנת עבודה שנותרה עד לפרישתו. לעומתו, עובד שכבר מלאו לו 62 יזכה להסכם דומה כאשר מכל חודש שנותר לו עד מועד הפרישה הקבוע בחוק יקוזזו 1.8% מהמשכורת.

 

יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל צילום: עמית שעל

 

מי שאמור לגבש את רשימת הפורשים היא הנהלת חברת החשמל, כאשר נקבע שבמידה שמספר העובדים שגילם מעל 64 יהיה גדול יחסית, אזי מספר הפורשים יגיע עד ל-440, כלומר כ-4.5% מעובדי החברה בעלי הקביעות. על פי ההערכות, עלות הפרישה תגיע עד למיליון שקל (ברוטו, בהתאם לוותק) של כל עובד, סכום שחברת החשמל צפויה לכסות תוך 3 עד 4 שנים. ההסכם כפוף לאישור מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב והממונה על השכר קובי אמסלם, אולם בהתחשב בעובדה ששניהם היו בסוד המגעים וליוו אותם לאורך כל הדרך הסברה היא שאחרי כינונה של ממשלה חדשה ההסכם יאושר. יצוין שפרסומים שונים בתקשורת שבישרו על "מותו" של ההסכם התגלו כלא נכונים.

 

במקביל, הצדדים חתמו גם על קליטה של 180 עד 200 עובדים ארעים לתוך החברה. מדובר בעובדים שהחברה תכננה לפטר במהלך 2015. הסעיף האחרון של ההסכם קובע שכל העובדים שנקטו בפעולות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x