$
משפט

מנהל העיזבון של מייסד מועדון החשפנות "הבורסה" טוען: איש קש השתלט על ההכנסות

מנהל העיזבון של בעלי מועדון החשפנות המפורסם ברמת גן טוען בתביעה שהגיש כי איש קש השתלט על המועדון בעזרת אחת מעובדות המקום וגורף כספים רבים

זוהר שחר לוי 10:5023.02.15

מי הבעלים האמיתי של מועדון החשפנות המפורסם "מועדון הבורסה"? בית המשפט המחוזי בתל אביב ידון בקרוב בשאלה, זאת לאור תביעה שהגיש מנהל העיזבון של מייסד המקום שטוען כי אנשי קש השתלטו עליו.

 

הבעלים והמייסד של מועדון הבורסה, שמעון שחר, נפטר לפני כשנתיים בגיל 61 והותיר אחריו רכוש רב הכולל, בין היתר, את מועדון הבורסה - מועדון החשפנות המפורסם.

 

חשפניות (אילוסטרציה) חשפניות (אילוסטרציה)

 

לאחר מותו מונה עו"ד עקיבא לקסר למנהל עיזבונו. בתביעה שהגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוא מבקש להורות כי מועדון הבורסה שייך לשחר, אף שהוא רשום על שם אדם אחר, לגרסתו איש קש. "המנוח", נכתב בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד אמיר אלטשולר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, "היה מי שיסד ויזם את מועדון הבורסה. הוא היה הרוח החיה (עד לפטירתו) בכל הקשור בניהול והפעלת המועדון". לפי התביעה, בשלב מסוים ומטעמים של רצון להסתיר את זהותו כבעלים של מועדון הבורסה יצר שחר הסכם פיקטיבי – למראית עין, שמהותו העברת זכויותיו במועדון הבורסה לאדם בשם רם זלזניק.

 

לפי מנהל העיזבון מדובר ברישום זכויות למראית עין בלבד "כשהמנוח ממשיך ליהנות ממלוא פירותיו של מועדון הבורסה וממשיך לנהלו בפועל", נכתב בתביעה. לגרסת מנהל העיזבון בכך יצר שחר "מסך" בפני גורמי החוק, רשויות המס ועיתונאים ש"ניסו לייחס לו התנהלות בעייתית, בחלקה בלתי חוקית, בכל הקשור לנעשה במועדון הבורסה".

 

זלזניק שנרשם כבעליו החדשים של "הבורסה", הוא איש עסקים, תושב המתגורר בפאטייה שבתאילנד כבר למעלה מ-20 שנה ומחזיק שם במפעל לייצור רהיטים. לגרסת מנהל העיזבון, בסופו של יום, ולאחר פטירתו של שחר, אותו זלזניק, ביחד עם בחורה נוספת, השתלטו על המועדון ועל הכנסותיו. זלזניק, נטען, עשה שימוש ציני ופסול בחוזה שהיה למראית עין וניסה לייצר תמונה כאילו מדובר בחוזה אמיתי ששיקף את המציאות. עוד נטען, כי זלזניק או מי מטעמו שיבשו ראיות, העלימו מסמכים, ועשו כל שיכלו כדי להעלים את ההכנסות השוטפות ממועדון הבורסה וגם כדי להכשיר את השתלטותם עליו.

 

מנהל העזבון מבקש מביהמ"ש לקבוע, כי מועדון הבורסה שייך לעיזבון המנוח שמעון שחר, הואיל והמנוח היה הבעלים בפועל של המקום עד ליום פטירתו. בהתאם, מתבקשים גם צווים המורים לזלזניק למסור מיידית למנהל העיזבון את כל ספרי הנהלת החשבונות של המועדון ולגלות את כל חשבונות הבנק ששימשו את מועדון הבורסה מאז פטירתו של שחר.

טרם הוגש כתב הגנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x