$
בארץ

המבקר יפרסם את דו"ח הוצאות נתניהו חודש בדיוק לפני הבחירות: "חשש לפלילים"

שפירא הגיש ליועמ"ש חומרי חקירה על כספי מיחזור הבקבוקים, ריהוט חדש שנשלח לקיסריה ושימוש בעובדים לצרכים אישיים. החומרים מעלים חשש לפגיעה בטוהר המידות

רוני זינגר ומשה גורלי 19:5502.02.15

מבקר המדינה יוסף שפירא הודיע אתמול כי יפרסם ביום שלישי בעוד שבועיים את דו"ח הוצאות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

 

המבקר, ששוהה בחו״ל, החליט לאור הסערה הציבורית שהתעוררה בעניין להודיע כבר כעת כי יפרסם תוך שבועיים את הדו"ח ולא ימתין עד לאחר הבחירות, כפי שביקש ממנו בעבר פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו. המבקר הודיע על כך ליועץ המשפטי לממשלה בעת שהעביר לידיו את מכלול החומר שנאסף במשרד מבקר המדינה בקשר להתנהלות במעונות ראש הממשלה, המעלה חשש לפגיעה בטוהר המידות עד חשש למעשה פלילי.

הדו"ח יפורסם יחד עם עוד שני דו"חות: על מנהל הכנסת וכן דו"ח מעקב על מנהל וכספים בבית הנשיא.

 

ממשרד המשפטים נמסר שהתקבלו בלשכתו של עו"ד יהודה ויינשטיין חומרים מהמבקר. שפירא טרם חזר מחו"ל והעברת החומרים מלמדת על כך שהם היו מוכנים עוד לפני שנסע. החומר טרם נבדק, אך ניתן להעריך שהחורמים הגיעו במסגרת הסעיף בחוק מבקר המדינה המחייב העברת חומרים שלדעתו מעלים חשד לביצוע עבירה פלילית.

 

בנימין ושרה נתניהו בנימין ושרה נתניהו צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

כשמדובר בבתי ראש הממשלה יש שלושה נושאים שהמבקר העריך בעבר שעולה מהם חשד לעבירה: כספי מיחזור הבקבוקים, הריהוט החדש שנרכש למעון ראש הממשלה ונשלח לבית בקיסריה ושימוש בעובדים לעניינים אישיים. אלה הנושאים שעלו מהתביעה והתצהיר של אב הבית מני נפתלי וסביבם ניטשה המחלוקת לאחרונה בין היועץ למבקר - האם המבקר העביר אותם ליועץ לפני כשנה או שהיועץ החזיר לו אותם על מנת לבחון אותם במסגרת הכוללת של התנהלות בתי ראש הממשלה. העברת החומרים אתמול מחזקת את גרסת היועץ כמו גם את פנייתו למבקר להעביר לו את חומרים ככל שיחשוב שיש בכך צורך.

 

בכל מקרה, היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין, לאחר עיון בחומרים שקיבל, יצטרך להחליט אם יש מקום לפתוח בבדיקה שתכליתה לקבוע אם דרושה חקירה פלילית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x