$
משפט

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה ידונו הערב בפרשת הבקבוקים

יהודה וינשטיין, שי ניצן ובכירים נוספים במשרד המשפטים ידונו בפרשת התנהלות בתי ראש הממשלה, בירושלים ובקיסריה

משה גורלי 17:5601.02.15

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן ידונו הערב יחד עם בכירי משרד המשפטים בפרשת התנהלות בתי ראש הממשלה, בירושלים ובקיסריה. ככל הידוע לא זומנו להתייעצות, שמוגדרת כ"פנימית", גורמי משטרה. הדיון נועד לבחון היבטים שונים במגוון הסיפורים שצצו בשנים האחרונות ומצויים במקביל בבית הדין לעבודה ואצל מבקר המדינה – ההתעמרות לכאורה בעובדים, ההוצאות המופרזות, חשבון המים, הריהוט, הבקבוקים ועוד.

 

במרכז פרשת הבקבוקים עומד הצ'ק שרשם בית ראש הממשלה לטובת המדינה על סך 4,000 שקל. הנתון הזה היה כבר בידו של היועץ שהעבירו למבקר במסגרת הפינג-פונג שמנהלים השניים. הצ'ק מהווה ראיה לכך שכספים מפדיון הבקבוקים הגיע לידיה של שרה נתניהו.

 

וינשטיין ונתניהו וינשטיין ונתניהו צילום: יאיר שגיא

 

הנתיב הזה לכשעצמו בעייתי. אם הבקבוקים נקנו על ידי המדינה, מדוע שכספי פדיונם יגיעו לידי שרה נתניהו? ואם נכונה הטענה שהיא הורתה לקנות דווקא את הבקבוקים בעלי הערך בפדיון המוחזר - האם ביקשה להגדיל בכך את הסכום המוחזר או שסתם ערבו המים האלה לחיכה יותר מהמים נטולי הפדיון? וזה עוד לפני המחלוקת על הסכום שהוחזר. 1,000 שקל לשנה כטענת המשפחה (4,000 בשנים 2009-2013), או 6,000 שקל לשנה כטענת אב הבית מני נפתלי. הפרש שמבשר לכאורה על גניבת 20 אלף שקל לאורך ארבע שנים.

 

היועץ העביר את בדיקת פרשת הבקבוקים למבקר, במסגרת בדיקת מכלול הנושאים הנוגעים להתנהלות בתי ראש הממשלה. לא ברור איך המבקר טיפל בעניין מאחר ששרה נתניהו אינה גוף מבוקר. עם זאת, ההפרדה בין ראש הממשלה לבני ביתו היא בעייתית. בזמנו, נחקר ראש הממשלה אריאל שרון כאשר התערבבו הכספים שקיבל בנו גלעד מדודי אפל, בתמורה לייעוצו בפרשת האי היווני, בחשבון חוות השקמים. כאשר עלתה מעורבותה של לאה רבין בחשבון הדולרים, ידע בעלה יצחק לקחת אחריות משותפת. לכן, ספק אם ניתן להפריד גם כאן בין ראש הממשלה נתניהו לרעייתו. כספי  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x