שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ההסתדרות הקימה ועד בקרב 3,000 מורי קבלן

מורי הקבלן של תכנית קרב שמפעילה החברה למתנסים התאגדו במטרה לשפר את זכויותיהם ולמנוע פיטורים מדי שנה

מיקי פלד 17:4301.02.15
3,000 מורי קבלן של תכנית קרב של משרד החינוך התאגדו בהסתדרות והקימו ועד עובדים, כך הודיע היום (א') הארגון. מדובר באחת ההתאגדויות הגדולות של עובדי קבלן, והראשונה בסדר גודל כזה בין מורי הקבלן שמעסיק באופן עקיף משרד החינוך.
תכנית קרב הינה פעילות חינוכית מטעם משרד החינוך, המופעלת על ידי החברה למתנ"סים. התכנית מאפשרת לבתי הספר להזמין שיעורים בנושאים ספיצפיים שהם חלק מתכנית ההעשרה כמו מחול, מוזיקה ואמנות.

 

אלא שהעובדים הללו אולי נמצאים בפיקוח של משרד החינוך אך לא מקבלים זכויות כמו עובדי המשרד ובוודאי לא מורים. למעשה, מדי שנה מדריכי הקבלן נקלטים לעבודה לאחר חגי תשרי ועם סיום שנת הלימודים העסקתם מופסקת. כך גם הכנסתם נפגעת והם גם מפוטרים ולא בהכרח נקלטים מחדש.

 

כיתת לימוד, מורי הקבלן נקלטים לעבודה ומפוטרים מדי שנה כיתת לימוד, מורי הקבלן נקלטים לעבודה ומפוטרים מדי שנה צילום: מאיר אזולאי

 

בהסתדרות אומרים כי בשבוע שעבר הקימו 140 מעובדי התכנית מטה פעולה והחתימו טלפונית מאות מדריכים ורכזים עד שהגיעו לכמחצית מעובדי התכנית. העובדים דורשים הסכם קיבוצי שישפר את תנאי תעסוקת, ולמעשה הכתובת אליה יצטרכו לפנות בסופו של דבר היא לא רק החברה למתנסים אלא גם משרד החינוך, שהמכרזים שהוא מפרסם קובעים את תנאי תעסוקתם והוא יצטרך להיות הנושא העיקרי במימון שיפור התנאים.

 

אורי ליברטי, יו"ר ועד הפעולה, אמר כי "ההתאגדות היא מהלך חברתי לקידום חינוך איכותי בתנאי העסקה הוגנים. שיטת ההפעלה של תכנית חינוכית על ידי מכרז, מניחה שפעולה חינוכית היא מוצר צריכה שנבחן קודם כל בעלויות שלו ולא באיכותו החינוכית. מצב זה הופך את מדריכי ההעשרה לעובדים שעתיים בעלי ביטחון תעסוקתי נמוך, שמידת ההשקעה, המסירות והמקצועיות שלהם אינה מוכרת ואינה מתוגמלת כראוי. מטרת ההתאגדות היא חתירה לתיקון מצב זה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x