שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרשת הכספים הקואליציוניים: המשטרה עיכבה לחקירה שני יועצים אסטרטגיים

ל"כלכליסט" נודע כי בין היתר עוכבו לחקירה שתי חשודות הנושאות במשרות בשירות הציבורי. הארבעה נחקרו בחשד שקיבלו שוחד בתמורה לקבלת תקציבים. כמו כן, נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם

גולן חזני וזוהר שחר לוי 08:1526.01.15

חוקרי משטרת ישראל יחידת להב 433 פשטו הבוקר על משרדיהם של שני יועצים אסטרטגיים, המשמשים בין היתר כיועצים למפלגות ופוליטיקאים. ל"כלכליסט" נודע כי ארבעה עובדים עוכבו לחקירה בחשד שקיבלו שוחד בתמורה לקבלת תקציבים. במהלך היום יוחלט אם לבקש את הארכת מעצרם. החקירה הינה במסגרת פרשת הכספים הקואליציוניים שבמרכזה חקירת סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום.

 

יחידת להב 433 יחידת להב 433 צילום: אבי מועלם

 

במסגרת פרשת השחיתות הגדולה שעוסקת בחשדות לביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות על ידי שורת בכירים בשירות הציבורי ואחרים, ולאחר שנאספו חומרים נוספים ביאח"ה שבלהב 433 עלו חשדות למקרי שוחד נוספים במסגרתם כאמור עוכבו הבוקר 4 חשודים ונערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם.

 

על פי החשד, הועברו דמי שוחד לגורמים בשירות הציבורי על ידי בכיר במשרד לייעוץ אסטרטגי, בתמורה להעברת תקציבים למשרד ולבחירתו לביצוע פרוייקטים עבור משרדי ממשלה שונים. במסגרת פרשה זו מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לבכיר במשרד לייעוץ אסטרטגי ולחשודים נוספים, בהן שתי חשודות הנושאות במשרות בשירות הציבורי, להן מיוחס גם חשד לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים.

 

בנוסף, על פי החשד, קיבל בעל חברה פרטית אחרת לייעוץ אסטרטגי, כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרוייקט משותף של מספר עמותות, בתמורה להעסקת חברת יח״צ ספציפית לטובת הפרוייקט, זאת מבלי שהעמותות מודעות ל״גזירת הקופון״ על ידו. לבעל החברה מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x