בארץ

חרף ההתנגדות: מנכ"ל האוצר לשעבר דורון כהן יתמנה ליו"ר מיזם הסיבים IBC

החברה פורסת את התשתית הגלישה עם חברת החשמל באמצעות סיבים אופטיים. בעלי המניות הישראלים: "חשש למינוי פוליטי"

ליאור גוטמן ואופיר דור 10:2925.01.15

חברת IBC, שמשווקת בימים אלו שירות גלישה על גבי תשתית הסיבים של חברת החשמל, מודיעה הבוקר (א) על מינויו של מנכ"ל האוצר לשעבר דורון כהן ליו"ר דירקטוריון החברה. כהן יחליף את זאב גולדברג, אחד ממקימי חברת IBC, ששימש כיו"ר דירקטוריון החברה מאז הקמתה.

 

מאחורי הקלעים, תהליך מינויו של כהן מעורר התנגדות חריפה בקרב בעלי המניות הישראלים של מיזם הסיבים (רפק, באטם, יהודה זיסאפל, טמרס אחזקות), המחזיקים ב-30% מהמניות. לטענת בעלי המניות הישראלים, המינוי הוסכם על ידי יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל והבעלים של חברת ויה אירופה השוודית יונאס בירגרסון, ולא עלה כלל לאישור בדירקטוריון ובאסיפת בעלי המניות. חברת החשמל וויה אירופה מחזיקים ב-70% מהמניות במיזם.

 

בעלי המניות הישראלים דורשים שמינוי לתפקיד בכיר כמו יו"ר יעשה בצורה שקופה על ידי ועדת איתור. בעלי המניות הישראלים, המיוצגים כיום בדירקטוריון על ידי צביקה מרום, מנכ"ל באטם, מעלים חשש כי מדובר במינוי שנעשה מטעמים פוליטיים.  

 

דורון כהן דורון כהן צילום: גיא אסייאג

 

חברת IBC החלה לפנות לאחרונה ללקוחות באזור תל אביב, זאת תוך הבטחה להעניק אפשרות גלישה במהירויות גבוהות ממה ששאר הספקים מסוגלים להעניק כיום. חברת הסיבים האופטיים IBC פועלת תחת המותג UNLIMITED, ובחודשים האחרונים היא חיברה לקוחות בבבאר שבע, בתל אביב, בראשון לציון וברעננה. החברה נמצאת בבעלות משותפת של חברת החשמל (40%) ו-IBC. 

 

זאב גולדברג, היו"ר היוצא, מסר עם פרישתו כי "אני מסיים את תפקידי עם תחושות של סיפוק ותקווה. למרות האתגרים המרובים, חברת IBC הצליחה לייצר מהפך אמתי בשוק תשתיות האינטרנט. אני מאמין שההצלחה תימשך". כהן הוסיף שהוא יוביל את מהפכת הסיבים האופטיים בישראל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x