$
בחירות 2015

בחירות 2015

משה כחלון : "אין צורך להעלות מסים - יש בעיה בסדרי העדיפויות"

ראש מפלגת כולנו אמר בתיכון בליך כי המנהיגות הכלכלית הולכת לפיתרון הקל ולא מוכנה להיאבק למען הציבור בטייקונים. "בשנים האחרונות הרפורמות היחידות למען האזרחים מתבצעות בפייסבוק ובטוויטר"

שאול אמסטרדמסקי 13:5219.01.15

"אין צורך להעלות מיסים, המפלגות הגדולות איבדו את הרגישות החברתית". כך אמר היום (ב') משה כחלון ביריד הדמוקרטיה בתיכון בליך ברמת גן. "בשנים האחרונות הרפורמות היחידות למען האזרחים מתבצעות בפייסבוק ובטוויטר", הוא הוסיף.

כחלון עוד מסר כי "בכדי לממש את הרפורמות שאנחנו שמים על השולחן אין צורך להעלות מיסים, כל מה שצריך זה להרחיב את בסיס המס ולהגדיל את ההכנסה הפנויה של האזרחים. אני רוצה לחדש לכם, מדינת ישראל היא מדינה עשירה אבל לנו יש בעיה בסדרי העדיפויות וגם בכך שהמנהיגות הכלכלית לא מוכנה להיאבק למען הציבור.

 

הרפורמה בסלולר הכניסה 3.7 מיליארד ש"ח בשנה על פי דו"ח בנק ישראל לשנת 2013. נשאלת השאלה איך הרפורמה הכניסה כסף לממשלה? מהחיסכון בחשבונות הסלולר, אנשים הצליחו לצרוך יותר: שתו יותר בבתי קפה, קנו מחשב, נעלים, וכך הרפורמה מתורגמת לצמיחה משקית ולממשלה זה חוזר בתשלומי מיסים מצריכה.

 

משה כחלון. "המדינה הולכת על הפיתרון הקל, שלא מחייב מאבק בטייקונים" משה כחלון. "המדינה הולכת על הפיתרון הקל, שלא מחייב מאבק בטייקונים" צילום: נמרוד גליקמן

 

במקום זה, המדינה מעלה את אחוז המע"מ, המדינה הולכת לפתרון הכי קל ומעלה את אחוז המע"מ - המס הכי לא צודק שיש. מדוע לא נכון להעלות את המע"מ? כי הוא פוגע בחלשים, בכך שהוא מוטל על כל מוצרי הצריכה. ומי שהמשכורת שלו משמשת רק לקניית מוצרי צריכה, חלוקת תשלומי המס לא הוגנת כלפיו. לכן, אין צורך להעלות מיסים. להעלות מיסים זה הפתרון הכי קל. עליית מסים לא דורשת ימים קשים, מאבקים בטייקונים או רפורמות, אם אתה מעלה מיסים, אתה לא חוטף. בכנסת אומרים:"אולי המדינה צריכה? אז בסדר נתן לה."

 

לדברי כחלון, מקורות הכסף צריכים להגיע מרפורמות ומחלוקה יותר חברתית ויותר רגישה: "היום אין פה רגישות. ואני אומר אם אתה מספיק רגיש וחברתי, אין צורך להעלות מיסים".

 

כחלון עוד אמר כי "הבחירות הקרובות הן לא בין ימין ושמאל, הן על עתיד הנוער ומתן ההזדמנויות שהנוער שלנו יצליח לצמוח בכבוד, וכך גם לדאוג לעתיד ההורים שלנו שיצליחו להזדקן בכבוד. היום אי אפשר לחיות בכבוד, יוקר המחייה פה מטורף".

 

הוא סיכם כי "הממשלות הקודמות לא הקלו על החיים של הנוכחים פה, לא באגורה, לא ביוקר המחיה, לא בבנקים, לא בדיור, אבל בפייסבוק בטויטר כל יום יש רפורמות. אבל זה קשה- צריך פה בן אדם שבאמת אכפת לו. צריך אדם שעושה, בלי תירוצים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x