$
בארץ

דיווחים בלבנון: בנו של עימאד מורנייה נהרג בתקיפת צה"ל בסוריה

הארגון מאשר שלוחמים שלו נהרגו בתקיפת חיל האוויר - אחד מהם הוא ג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים שחוסל בדמשק. ביטאון חיזבאללה: "המכה לא ניתנת להכלה". מצה"ל עדיין לא התייחסו לפרסומים באופן רשמי. גורם ביטחוני אמר: "התקיפה כוונה לטרוריסטים שרצו לפגוע בישראל"

ynet 18:3718.01.15
ערוץ אל-מנאר של חיזבאללה אישר אחר הצהריים (א') שבתקיפת חיל האוויר היום נהרגו כמה מלוחמיו, אחד מהם בכיר בארגון. בצה"ל עדיין מסרבים להגיב לאירוע. על פי הדיווח, "חוליה של לוחמים של הארגון הותקפו בעת שביצעו סקירה בשטח של הכפר מזרעת אל-אמל בקוניטרה". על פי הדיווחים, אחד ההרוגים הוא ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה, קצין המבצעים של הארגון שחוסל בדמשק ב-2008.

 

רק באוקטובר האחרון מונה מורנייה הבן למפקד גזרת הגולן בארגון. כתב בעיתון "אל-אחבאר", ביטאון חיזבאללה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו אחרי פרסום החיסול: "הנהגת חיזבאללה היא אשר תחליט איך להתייחס לתוקפנות הישראלית החדשה, אולם המכה הזו לא ניתנת להכלה".

 

מוקדם יותר דיווח אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" שכלי טיס ישראליים ניסו לפגוע בגורם בכיר בארגון. "א-נשרה" נחשב לכלי תקשורת המקורב הן לחיזבאללה והן למשטרו של בשאר אסד. הערוץ הלבנוני LBC דיווח כי התקיפה נועדה לפגוע בשיירה שכללה מפקדי שטח של חיזבאללה ושהיו נפגעים. 

 

 

ג'יהאד מורנייה (מימין) עם קאסם סולימאני, מפקד כוח אל-קודס ג'יהאד מורנייה (מימין) עם קאסם סולימאני, מפקד כוח אל-קודס

 

התקיפה התרחשה בצהריים: מסוק ישראלי ירה שני טילים על יעד בכפר מזרעת אמל שבדרום סוריה, בסמוך לגבול עם ישראל. לפי הדיווח, הטילים נורו לעבר מטרה ניידת. במהלך השעות האחרונות מסרו דיווחים שונים. ערוץ "אל-מיאדין" טען שהטילים נורו לעבר שני כלי רכב של כוחות ההגנה העממית (כוחות שנאמנים לאסד אבל לא שייכים לצבא הסורי, וחלקם אנשי חיזבאללה).

 

אף שצה"ל טרם התייחס לאירוע באופן רשמי, מקור ביטחוני ישראלי אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי התקיפה כוונה נגד "טרוריסטים" שתכננו פעולה נגד ישראל. הוא הוסיף שמזל"טים נמצאו באוויר באזור התקיפה.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לדיווחים זרים". בתקשורת הסורית לא התייחסו לדיווחים על תקיפה.

 

בתקרית אחרת שאירעה מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת בלבנון כי שלושה חיילים לבנונים סבלו מחנק לאחר שצה"ל ירה פצצת עשן למוצב בעייתא א-שעב שבדרום לבנון. מצבם יציב. רשת אל-מנאר דיווחה כי חיילי צה"ל השליכו את פצצת העשן בעת שתלו דגל ישראל בעמדה בגבול. ביוניפי"ל התייחסו לתקרית בדרום לבנון ואמרו כי הם חוקרים את האירוע לאחר שצבא לבנון הגיש להם תלונה. כוח יוניפי"ל הגיע למקום וכעת שקט באזור. מצה"ל נמסר: "אנחנו בודקים".

 

בראיון ביום חמישי הגיב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה להאשמות הישראליות כי ארגונו פועל בגולן נגד ישראל: "מה שקורה בגולן הוא התנגדות סורית מקומית, אבל אין כוח של חיזבאללה שמבצע פעולות בגולן. כבר הודענו שאנחנו מוכנים לסייע, לתמוך ולאמן. אבל לא הצענו לבצע פעולות משלנו שם. טבעי שהסורים יעשו את זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x