$
בארץ

לידיעת מאזיני גל"צ: ירון דקל החליט להחליף את מגישי התוכנית "המילה האחרונה"

מפקד התחנה החליט כי אברי גלעד הפך דומה מדי לג'קי לוי, וגם עירית לינור וקובי אריאלי כבר לא ממש מתווכחים; כתוצאה מכך, הארבעה יוחלפו; בין המועמדים לרשת את המיקרופון: יוסי שריד וחנוך דאום

רז שכניק 08:3218.01.15
טלטלה בגלי צה"ל: מפקד התחנה, ירון דקל, החליט להחליף את מגישי התוכנית "המילה האחרונה" – עירית לינור, אברי גלעד, קובי אריאלי וג'קי לוי, אחרי יותר 15-מ שנים שבהן הם מובילים את התוכנית.

 

לדברי מקורבים למערכת התוכנית, דקל הסביר למגישים כי הוא חש ש"המילה האחרונה בהגשתם מיצתה את עצמה וכי יש צורך בהתרעננות. בתחנה מספרים כי דקל עדיין לא החליט אם למחוק את המותג "המילה האחרונה" מלוח השידורים ולהעלות תוכנית חדשה לגמרי על בסיס דומה, או להשאיר את התוכנית הקיימת בהובלת ארבעה מגישים חדשים. "המילה האחרונה" נחשבת לאחת התוכניות המצליחות בגלי צה"ל מאז שעלתה לאוויר .1998-ב אז הגישו אותה אורי אורבך, שלא היה עדיין שר, ולינור, גידי גוב ואחרים. בהמשך הובילה את התוכנית הרביעייה הנו - כחית בשני צמדים: גלעד ולוי, לינור ואריאלי. במרוצת השנים הצטרפו מגישים אורחים, בהם חברי הכנסת של "יש עתיד" בהווה יאיר לפיד ועפר שלח, קובי מידן, מודי בר-און, סיוון רהב-מאיר, רמי קלינשטיין ויוני רכטר. קונספט התוכנית: המגישים שוטחים את דעותיהם בענייני היום, תוך כדי ויכוח מנומק.

 

אברי גלעד. "אני אבל" אברי גלעד. "אני אבל" צילום: עמית שעל

 

באחרונה, כך מספרים מקורבים למערכת "המילה האחרונה," הודיע דקל לרביעיית המגישים כי החליט להחליפם. "המטרה שלו היא לנסות להביא מחדש את התוכנית לכאסח בין ימין ושמאל," אומר בכיר בתחנה, "דקל הסביר למגישים כי במקום להתווכח, הם בדרך כלל מסכימים זה עם זה, מה שמש - עמם את המאזינים." זה נובע, בין היתר, מכך שהארבעה ייצגו בתחילת הדרך דעות יותר קיצוניות, אך עם השנים התמתנו או אפילו "חצו את הקווים" בתחומים שונים.

 

בגלי צה"ל מספרים כי יוסי שריד, השר לשעבר, הוא אחד המועמדים שהוזכרו להיכנס לקבוצת המגישים החדשים כנציג השמאל. לליהוק בצד הימני בוחנים בגלי צה"ל מספר מועמדים, כשבין השאר עלה שמו של חנוך דאום. לדברי מקורבים למערכת "המילה האחרונה," בגלי צה"ל יש רצון להשאיר את לינור, גלעד, אריאלי ולוי כעובדי התחנה, והם אמורים להוביל תוכניות חדשות בפריים-טיים, שעות הבוקר-צהריים.

 

גלעד מסר אתמול בתגובה: "אני מכבד את זכותו של מפקד גלי צה"ל לעשות שינויים בלוח המשדרים. באופן כללי אני אוהב את מה שירון דקל עושה בתחנה, אבל באופן אישי חש אבל עמוק על תוכנית שאני משדר 15 שנה ובעיניי האישיות עוד לא מיצתה את עצמה. עם זאת, אני מבין שזה יכולה להיות תחושה לגמרי סובייקטיבית".

 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "אנחנו בוחנים עשרות תוכניות ופורמטים חדשים לאורך כל השנה, אך איננו מגיבים על דיונים פנימיים או על תוכניות שטרם הבשילו לעלייה לאוויר".

 

המהפכה ב"המילה האחרונה" מצטרפת לשורה ארוכה של שינויים פרסונליים שנערכו בתחנה מאז נכנס דקל לתפקידו כמפקד גלי צה"ל. בין היתר נפרדה התחנה ממגיש "בוקר טוב ישראל" במשך עשרות שנים, מיכה פרידמן, מגולן יוכפז, שהגיש לסירוגין את "בוקר טוב ישראל" עם פרידמן ונחשב לעורך חדשות בכיר ומהשדרים אהוד גרף ודליק 'ווליניץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x