$
בחירות 2015

בחירות 2015

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' פורש מהחיים הפוליטיים

בכיר נוסף פורש מישראל ביתנו - לאחר עוזי לנדאו ודוד רותם; יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "משוכנע שאהרונוביץ' ימשיך לתרום למדינת ישראל ושנמשיך לשתף פעולה גם בעתיד"

שירות כלכליסט 13:4109.01.15

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) הודיע היום על פרישה מהחיים הפוליטיים. הוא מצטרף לשר עוזי לנדאו ולח"כ דוד רותם, שהודיעו בחודש שחלף על פרישתם.

 

אהרונוביץ' כתב: "לאחר שמונה שנים במערכת הפוליטית, מתוכן כיהנתי כשנה בתפקיד שר התיירות ושש שנים כשר לביטחון פנים, שנים המצטרפות ל-32 שנים בהן שירתתי במערכת הביטחון, סיכמתי אתמול עם יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, על פרישתי מהמפלגה ומהחיים הפולטיים אליהם הצטרפתי מתוך רצון להשפיע ולהיטיב. אני מאמין שכך עשיתי".

 

אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: אוראל כהן

ליברמן אמר: "אני מודה לאהרונוביץ' על השנים בהן כיהן מטעמה של 'ישראל ביתנו' בממשלה ובכנסת. בתפקידיו כשר לבטחון פנים וכשר התיירות תרם אהרונוביץ' תרומה גדולה למדינת ישראל, לביטחונה ולחוסנה ואני משוכנע שאהרונוביץ' ימשיך לתרום למדינת ישראל ושנמשיך לשתף פעולה גם בעתיד".

 

בסוף דצמבר התפוצצה פרשת השחיתות לכאורה בישראל ביתנו. על פי החשד, בכירים במפלגה, ובראשם סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, העבירו תקציבים לגופים תמורת שוחד, טובות הנאה ומינויי מקורבים. לפני כשבוע דיווח ערוץ 2 כי קירשנבאום הודיעה לליברמן שלא תתמודד בבחירות לכנסת, ולאחר שביקש ממנה לחזור בה - נעתרה לבקשתו. בשבוע שחלף הודיע העיתונאי שרון גל כי הוא מצטרף למפלגה.

 

באוקטובר האחרון נוצר עימות בין אהרנוביץ' למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו; זאת לאחר שדנינו אמר בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי הוא מתנגד למינוי מועמד חיצוני למחליפו - ואהרונוביץ' אמר בתגובה כי "זו אמירה אומללה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x