$
בארץ

חוזר לתפקיד: שרגא ברוש נבחר לנשיא התאחדות התעשיינים

ברוש קיבל 472 קולות לעומת 270 לאורן ו-9 נמנעים. ברוש היה נשיא ההתאחדות במשך 7 שנים עד לפני 3 שנים. ברוש אמר ל"כלכליסט": "אני בטוח שכולנו יחד מחר ניקח את ההתאחדות להישגים נוספים. התעשייה היתה ותישאר המנוע שתוביל את המשק"

מיקי פלד 19:3606.01.15

שרגא ברוש ניצח את צביקה אורן וישוב לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים. ברוש קיבל 472 קולות לעומת 270 קולות לאורן ו-9 נמנעים. ברוש היה נשיא התאחדות התעשיינים במשך 7 שנים, עד לפני 3 שנים.

רגע אחרי קבלת הבשורה אמר ברוש ל"כלכליסט" כי "ממחר בבוקר יש נשיא חדש, ואני בטוח שכולנו יחד מחר ניקח את ההתאחדות להישגים נוספים. התעשייה היתה ותישאר המנוע שתוביל את המשק".


 

מוקדם יותר אתמול אמר ברוש כי אחד הדברים שמפריעים לו בהסכם העלאת שכר המינימום שחתם אורן עם ההסתדרות הוא ההצמדה של שכר המינימום לשיעור של 52% מהשכר הממוצע במשק, לעומת 47.5% כיום. לדבריו, המשמעות היא הוצאה של 10 מיליאקרד שקל בשנה יותר מאשר המצב הנוכחי.

  

שרגא ברוש היום (מימין) שרגא ברוש היום (מימין) צילום: עמית שעל

 

מאות תעשיינים הגיעו הבוקר לאסיפה הכללית של התאחדות התעשיינים, שהנושא העיקרי שעומד בה היה הבחירות לנשיא ההתאחדות - הנשיא המכהן צביקה אורן או  שרגא ברוש, שכאמור נבחר לתפקיד.

 

מדובר על אחד התפקידים בעל פוטנציאל הכח הגדולים במשק, שכן מי שיכהן בו גם יהיה המייצג של כל המעסיקים אל מול הממשלה וההסתדרות במסגרת נשיאות ארגוני המעסיקים. ההתאחדות היא זו שחתמה לאחרונה עם ההסתדרות על ההסכם להעלאת שכר המינימום, הגדלת תעסוקת בעלי מוגבלויות ובשנתיים האחרונות ניהלה מולה ומול הממשלה את המשא ומתן להעלאת שכר עובדי הקבלן, השינויים בחוק עידוד השקעות הון וכדומה.

  

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x